Mait Kraun • 4. juuli 2017 kell 15:19

Monte Paschi saab Itaalia valitsuselt 5,4 miljardit

Monte dei Pasci di Siena peakontor.  Foto: epa

Itaalia pank Banca Monte dei Paschi di Siena võitis Euroopa Liidu heakskiidu 5,4 miljardi suuruse abipaketi saamiseks Itaalia valitsuselt, vahendab Bloomberg.

Maailma vanim pank vajab ellujäämiseks riigiabi, vaatamata sellele, et järelvalveametnike hinnangul on pank maksevõimeline. Euroopa Komisjon teatas, et niinimetatud ennetav rekapitaliseerimine on aktsepteeritav. Monte dei Paschi proovis detsembris investoritelt raha koguda, aga vajalikku kapitali ei saadud kokku.

„Me ootame jätkuvalt plaani detaile, aga põhisuunad vastavad ootustele ning tegemist on Monte Paschi viimase finantseerimisega,“ ütles Axia Financial Researchi tegevdirektor Fabrizio Spagna. „Rekapitaliseerimine peaks tagama selle, et pangal hakkab paremini minema. See peaks aitama kogu Itaalia pangandussektorit.“

Riigiabi eest on Monte Paschi nõus 5aastase restruktueerimisplaaniga, mille järel muutub panga tarbijate ja väikefirmadega seotud ärimudel. Samuti peaks ettevõte suurendama efektiivsust, parandama juhtimist ja krediidiriski.

Monte Paschi peab müüma ka 26 miljardi dollari eest halbu laene, mis on niiöelda pakitud väärtpaberiteks, teatas komisjon. Paschi juhtidele seatakse ka palgalimiit – nende tasud ei tohi ületada panga keskmist töötasu üle 10 korra.

Hetkel kuum