Äripäev • 27. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Robotex läheb Hiina

Foto: Raul Mee

Eestlaste veetud Robotexi võistlus saab järgmisest aastast sõsara Hiinas.

Robotexi meeskonna liikmed Allar Aasjõe ja Sander Gansen naasid hiljuti Shanghaist, kus sõlmiti leping kohaliku suure robootikaklubide võrgustikuga, teatas Robotexi meeskond.

Hiina võrgustiku eestevedajad hakkavad alates 2018. aastast Robotexi Hiinas esindama. Täpsemalt on plaan tuleval kevadel korraldada Robotex China nimeline sündmus, et kaasata Aasia robootika talente ning neid ka Eestis toimuvale suursündmusele tuua.

"Tulevikus on plaan korraldada vähemalt üks Robotex igal mandril ning seeläbi Eestist alguse saanud bränd tõsiselt rahvusvaheliseks viia, sealjuures jättes põhiürituse siiski Eestisse," ütles pressiteate vahendusel Robotexi rahvusvaheliste suhete juht Sander Gansen.

Robotex on 2001. aastast tegutsenud robootikavõistlus, mis on sellest aastast võtnud sihi ada maailma suurimaks robootikasündmuseks. Koostööd tehakse tänavu näiteks Starshipi, Tallinki ja Hiina päritolu Makeblockiga.

Lisaks osalejatele ja külastajatele Eestist toob tänavu novembri lõpus toimuv võistlus kohale ka inimesed kõigist Robotexi frantsiismaadest ehk hetkel Küprosest ning nüüd ka Hiinast. Kokku on oodata robotiehitajaid ligi 30 riigist, kes toovad kolmeks päevaks kohale kuni 1300 robotit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt