Äripäev • 14. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Oleg Gross soetab teisegi kopteri

Oleg Gross ostab veel ühe helikopteri.  Foto: Andres Haabu

Eesti üks edukamaid ettevõtjaid Oleg Gross, kes tekitas aasta tagasi furoori ostetud võimsa helikopteriga, kavatseb soetada ka väiksema ja odavama õhuriista, et firma töötajad saaksid valdustel silma peal hoida, kirjutas Virumaa Teataja.

Lisaks on Grossi sõnul praegune kopter liiga suur ning selle lennutund väiksemateks lendudeks asjatult kallis, kirjutas väljaanne.

Aasta tagasi tõi Gross Prantsusmaalt seitsmekohalise helikopteri Eurocopter EC 130, mis maksis umbes kolm miljonit eurot ning mida peetakse omasuguste seas üheks turvalisemaks ja mugavamaks.

Grossi uus kopter on neljakohaline Robinson, mille lennutunni hind on praeguse kopteri omast kolm korda madalam ning kopteri hinnaklass jääb poole miljoni euro kanti. Robinsoni tühimass on 657 kg, mootor 245 hobujõudu, maksimaalne kiirus 240 kilomeetrit tunnis ning kütust võtab 57 liitrit tunnis, loetles Virumaa Teataja.

Grossi firmadele kuulub kinnisvara üle Eesti, tal on ligi 60 kauplust, lisaks tootmisettevõtted – kokku töötab neis 1500 inimest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt