Leedo, Miili ja Tomingase firma pankrotimenetlus võib raugeda

Saaremaa Laevakompanii praam Muhumaal Virtsu sadamas.  Foto: Andres Haabu
Koit Brinkmann • 7. detsember 2017 kell 13:00

Harju maakohus määras ligi 129 000 euro suuruse maksuvõlaga OÜ Dagenhart pankrotimenetluse raugemise vältimiseks kohtu deposiidina makstava summa suuruseks 2500 eurot.

Tegemist on ettevõtjatele Vjatšeslav Leedole, Olav Miilile ning Richard Tomingasele kuuluva firmaga, mis varem prahtis Saaremaa Laevakompaniile parvlaeva Muhumaa.

Dagenhart esitas selle aasta juunis maakohtusse pankrotiavalduse. Nüüd määras kohus pankrotimenetluse raugemise vältimiseks massikohustuste ja pankrotimenetluse kulude katteks kohtu deposiidina selleks ettenähtud kontole makstava summa suuruseks 2500 eurot ja maksmise tähtajaks 19. detsembri.

Ettevõtte maksuvõlg on ligi 129 000 eurot ning maksusummadelt arvutatud intress ligi 26 000 eurot.

Maksuvõlgades on ka teised samadele ettevõtjatele kuuluvad ning parvlaevu Saaremaa ning Hiiumaa prahtinud Paxton Assets OÜ ja Reyna Trade OÜ.

Esimese maksuvõlg küündib 123 000 euroni, intressi on lisaks arvestatud 25 000 eurot. Teise ettevõtte maksuvõlg on 366 000 eurot ning intressisumma on üle 29 000 euro.

Ka nende kahe ettevõtte pankrotiavaldused esitati Harju maakohtusse selle aasta juunis.

Kolme firma peale ulatub peamiselt käibemaksust tekkinud maksuvõlg 619 000 euroni. Lisaks on intressi arvestatud kokku 80 000 eurot.

Kui mandri ja saarte vahelist praamiühendust pidas Leedole kuuluv Saaremaa Laevakompanii, siis maksis ettevõte kolme parvlaeva prahtimise eest tasu erinevatele firmadele - parvlaeva Muhumaa eest Dagenhart OÜ-le, Saaremaa eest Paxton Assets OÜ-le ning Hiiumaa eest Reyna Trade OÜ-le.

Viimatinimetatud ettevõtted ise neid laevu ei omanud, vaid maksid omakorda kapitalirenti laeva omanikfirmadele, kahele Saksamaa ja ühele Malta ettevõttele, mis omakorda kuulusid Miili ettevõttele Taali Grupp OÜ.

Alates augustist 2015. aastast sõitsid parvlaevad Muhumaa ja Saaremaa Elb-Linki liinil Cuxhaven–Brunsbüttel ning neile anti uued nimed. Hiiumaad rentis aga praegu mandri ja saarte vahel opereeriv Tallinna sadama tütarfirma TS Laevad.

Dagenharti, Paxton Assetsi ning Reyna Trade omanikud on Taali Grupp OÜ kaudu Olav Miil, Andrimal OÜ kaudu Richard Tomingas ning Holostovi Kinnisvarahalduse ASi ja Saaremaa Laevakompanii ASi kaudu Vjatšeslav Leedo. 

Hetkel kuum