Kes saavad presidendilt teenetemärgi?

05. veebruar 2018, 09:23
Valgetähe teenetemärk.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180205/NEWS/180209877/AR/0/AR-180209877.jpg

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Teenetemärkide saajate nimekiri:

Riigivapi II klass

Eiki Nestor – Riigikogu VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII koosseisu liige

Mart Nutt – Riigikogu VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII koosseisu liige

Riigivapi III klass

Clyde Kull – diplomaat, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Peep Lassmann – pianist ja muusikapedagoog, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor 1992-2017

Piret Lilleväli – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Kaja Tael – diplomaat, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Riigivapi V klass

Jüri Pertmann – vabadusvõitleja

Valgetähe III klass

Klen Jäärats – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Matti Killing – sõudmistreener

Andres Koppel – ökoloog, teaduse populariseerija

Ants Kull – riigikohtunik, tsiviilõiguse edendaja

Jonatan Vseviov – riigiametnik, riigikaitse edendaja

Valgetähe IV klass

Heli Adamovitš – eesti keele õpetaja, hariduselu edendaja

Aadu Jaak Allpere – aukonsul, Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja

Roman Baskin – näitleja ja lavastaja

Dmitri Demjanov – kokakunsti edendaja

Olga Dorogan – prokurör

Heiki Einpaul  – ettevõtluse edendaja

Helle Gans – sisearhitekt

Taevo Gans – sisearhitekt

Margus Gross – prokurör

Anu van Hattem – aukonsul, Eesti-Austraalia suhete edendaja

Tiit Hennoste – keeleteadlane

Luukas Kristjan Ilves – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Veljo Ipits – ettevõtluse edendaja

Dmitri Jegorov – riigiametnik, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Vahur Kalmre – ajakirjanik

Rene Kari – kunstnik

Indrek Kelk – spordielu edendaja

Rubo Kikerpill – kohtunik

Ülo Kivine – ettevõtluse edendaja

Andres Kiviste – metsateadlane, Eesti Maaülikooli professor

Edgar Krull – pedagoogikateadlane

Malle Krunks – materjaliteadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Hans Kruusamägi – põllumajanduse ja kohaliku elu edendaja

Jaan Laidmets – riigiametnik, kultuuri- ja hariduselu edendaja

Madis Lepik – matemaatikaõpetajate koolitaja

Raido Liitmäe – kohaliku elu edendaja Muhumaal

Katrin Luhaäär – pedagoog, erivajadustega laste hariduse edendaja, koolijuht

Anne Luik – mahepõllumajanduse edendaja

Tatjana Lüter – koolijuht, keelekümbluse edendaja

Romi Mankin – füüsikateadlane

Thomas Mell – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Daniele Monticelli – semiootik ja tõlkija, Eesti-Itaalia suhete edendaja, Tallinna Ülikooli professor

Margus Mägi – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Meelis Münt – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Andres Noormets – lavastaja, näitleja

Stefan Oscar – rahvusvähemuste koostöö edendaja

Olav Osolin – reklaamivaldkonna edendaja

Tauno Otto – mehhaanikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Raimo Peterson – küberkaitsekoostöö edendaja

Tõnu Post – põllumajanduse edendaja

Kristjan Prikk – riigikaitse edendaja, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Tarvo Puri – notariaadi arendaja

Liivi Raudsepp – kutsehariduse edendaja

Aho Rebas – eestluse hoidja Rootsis

Jaan Reimund – koolijuht, hariduselu edendaja

Izabella Riitsaar – koolijuht, hariduselu edendaja

Marju Rondo – riigikaitsevaldkonna edendaja

Andrus Rõuk – kunstnik ja luuletaja

Kaia Sarnet – riigiametnik

Veera Sibrik – koolijuht, hariduselu edendaja

Tatjana Stepanova – koolijuht, keelekümbluse edendaja

Kait Tamra – muusik ja helilooja

Kert Toobal – võrkpallur

Vilma Trummal – arheoloog

Agu Uudelepp – kommunikatsiooniekspert

Triin Uusberg – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Uuno Vallner – infotehnoloogia edendaja

Valgetähe V klass

Lembit Aaslav-Kaasik – veemotospordi edendaja

Ingrid Agur – teatrikunstnik 

Anneli Aken – eestluse hoidja

Vladimir Antipp – näitleja

Margus Arm – infoühiskonna arendaja

Are Eller – ajakirjanik, invaspordi toetaja

Luule Epner – teatriteadlane ja õppejõud

Gert Ernesaks – riigiametnik

Dolores Hoffmann – vitraažikunstnik

Villu Kangur – luuletaja ja laulusõnade looja, tõlkija

Aleksander Kilk – mesinduse edendaja

Kaija Kirch – sisejulgeoleku edendaja

Marina Kossolapova – koorijuht, kohaliku elu edendaja

Raimo Ladva – represseeritute abistaja

Rein Lember – kohaliku elu edendaja Abrukal

Harry Liivrand – kunstiajaloolane ja -kriitik

Marika Linntam – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Järvi Lipasti – hiiu murde tutvustaja, Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja

Marko Matvere – näitleja, laulja ja lavastaja

Lehti Merilo – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Margus Mikomägi – teatrikriitik ja ajakirjanik

Hedi Minlibajeva – keelekümbluse edendaja

Natalja Mõttus – rahvatantsujuht, kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal

Peep Männil – ulukiuurija

Viivi Neare – eripedagoog ja koolitaja

Enel Niin – veterinaar

Triin Noorkõiv – hariduselu edendaja

Ello Odraks – kultuurielu edendaja Lääne-Virumaal

Agu Ojasoo – matemaatikaõpetaja

Aleksandr Okunev – näitleja ja pedagoog

Heli Pikk – Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja

Oleg Pissarenko – džässmuusik ja pedagoog

Sirje Potisepp – ettevõtluse edendaja

Carita Rammus – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Tiia Randma – kutsehariduse edendaja

Kaarel Raspel – e-teenuste valdkonna edendaja

Marko Reikop – ajakirjanik

Mare Riimets – eesti keele õpetaja

Reigo Rosenthal – riigiametnik

Andres Rüdja – geodeet

Irina Seletskaja – tantsupedagoog, kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal

Katrin Sibul – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Mirje Sims – rahvakunsti edendaja

Helgi Taelma – tantsulooja ja -õpetaja

Peeter Tammearu – näitleja ja lavastaja

Arvet Tetsmann – purjetaja ja spordielu edendaja

Vilma Tikerpuu – kohaliku elu edendaja Hiiumaal

Anne Tiko – arengupsühholoog ja õppejõud

Pearu Tramberg – filmiajaloo talletaja

Tiina Uudeberg – riigikaitse edendaja

Toivo Uusna – võrkpallitreener, spordielu edendaja

Tiiu-Mai Vanderer – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Genadi Vassiljev – maaparandusinsener

Rein Vendla – orkestridirigent ja pedagoog

Janek Vipre – ettevõtluse edendaja

Margit Võsa – koorijuht ja naiskoorilaulu edendaja

Mati Õun – sõjaajaloolane

Valgetähe medal

Toomas Aguraiuja – bussijuht

Liia Piho – kirjakandja Valgamaal

Eesti Punase Risti II klass

Leonhard Kukk – uroloog, tervishoiu edendaja

Margot Peetsalu – arstiteadlane, kirurg

Lee Tammemäe –naistearst, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Ojar Eerik – onkoloog

Ernst Johannes Haberl – lasteneurokirurg, Saksamaa

Ülle Kadastik – naistearst ja õppejõud

Theodor Michael – lasteneuroloog, Saksamaa

Anne Ormisson – lastearst ja õppejõud

Ants Paapstel – südamekirurg

Kalle Põder – radioloog

Eesti Punase Risti IV klass

Maie Egipt – vähihaigete abistaja

Indrek Ints – päästeametnik

Ülo Lomp – doonorluse edendaja

Kairit Numa – puuetega inimeste abistaja

Toivo Tänavsuu – vähihaigete abistaja

Eesti Punase Risti V klass

Kersti Anijärv  – vereandja

Riho Hänikene – vereandja

Aare Puusepp – vereandja

Tiina Saar – vereandja

Jarek Talisainen – vereandja

Kotkaristi I klass

Riho Terras – Kaitseväe arendaja, kindral

Kotkaristi II klass

Martin Herem – Kaitseväe arendaja, brigaadikindral

Harri Kalevi Ohra-aho – Eesti-Soome kaitse- ning julgeolekualase koostöö edendaja, kindralmajor

Kotkaristi III klass

Veiko-Vello Palm – Kaitseväe arendaja, kolonel

Kotkaristi IV klass

Marek Laanisto – kaitseliitlane, kolonelleitnant

Margo Palloson – kaitsepolitseiametnik

Jevgeni Pissarev – endine lennusalga ülem

Harli Talts –tegevväelane, kolonelleitnant

Janek Valge – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi V klass

Andrei Härm – politseiametnik, politseileitnant

Aleksandr Lupanov – kaitseliitlane, kapten

Mati Tint – kriminalistika edendaja, vanemkomissar

Kotkaristi kuldrist

Janis Jallai – tegevväelane, staabiveebel

Siim Saliste – tegevväelane, ülemveebel

Kotkaristi hõberist

Meelis Juhandi – politseiametnik, politseikapten

Maarjamaa Risti I klass

Xavier Bettel – Luksemburgi peaminister, Eesti-Luksemburgi suhete edendaja

Maarjamaa Risti III klass

Mario Ohoven – Eesti-Saksamaa suhete edendaja

Maarjamaa Risti V klass

Malcolm Irving Wilson – Eesti autospordi toetaja, Suurbritannia

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. February 2018, 09:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing