Tartu linn pöördub riigikohtusse

Tartu linnapea Urmas Klaas.  Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees / Scanpix
Äripäev • 13. september 2018 kell 13:29

Tartu linnavolikogu esitab riigikohtule taotluse tunnistada põhiseadusega vastuolus olevaks ja kehtetuks planeerimisseaduse mitmed sätted, mis käsitlevad riigi eriplaneeringu koostamist ja finantseerimist.

Tartu linna hinnangul ei ole riigi eriplaneeringu kasutusala ja suur riiklik huvi seaduses üheselt mõistetav. Linna hinnangul riivab eriplaneeringu regulatsioon omavalitsuse enesekorraldus- ja otsustusõigust oma arengu planeerimisel ning on vastuolus kohaliku omavalitsuse põhiseaduslike tagatistega.

Täna valmis raandusministeeriumis puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu, Est-For Invest teatas, et konsulteerib osanikega ja annab õigeks ajaks vastuse. „Soovime Eestisse rajada Euroopa kaasaegseima puidutöötlemistehase – leida lahenduse koos valitsuse ja omavalitsustega,“ kinnitas ettevõte.

Kooskõlastamiseks ning arvamuse ja vastuväidete esitamiseks on aega 30 päeva.

Riigihalduse minister Janek Mäggi sõnul ei tähenda see, olenemata valitsuse otsusest, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada. „Me lõpetame konkreetse eriplaneeringu, kuid tehasele võib edaspidi asukoha otsida mõnes teises kohas, teistsuguse võimsusega või näiteks kohaliku omavalitsuse eriplaneeringuga,“ edastas pressiteade tema sõnu.

Ministri sõnul on ei tohi otsus ettevõtjatele valet muljet jätta. „Peame ettevõtjatele tagama võimalused stabiilseks arenguks ja toetama suuri projekte, mis elavdavad Eesti majandust. Praegusel juhul ilmnes, et puidurafineerimistehast välja pakutud kujul rajada ei saa.“

Hetkel kuum