Äripäev • 6. november 2018 kell 15:30

Raadiohommikus: USA vahevalimised, kaubanduspinnad ja Island

Andreas Kaju räägib seekord Ameerika Ühendriikide valimiste olulisusest.  Foto: Raul Mee

Äripäeva raadio kolmapäevane hommikuprogramm keskendub sedakorda uskumatult oluliseks osutunud Ameerika Ühendriikide vahevalimistele, Tallinna kaubanduspindade tulevikule ja Islandi finantskriisi 10. aastapäevale.

Ühendriikidest räägime Meta Advisory partner Andreas Kajuga, kaubanduspindadest räägivad Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor, Astri Grupi nõukogu liige Silver Hage ja Pet City tegevjuht Hendrik Tibar ning Islandi õppetundidest Eesti jaoks vestleme Äripäeva arvamustoimetaja, Islandi eksperdi Askur Alasega.

Stuudios on uudistetoimetaja Indrek Mäe ja saatejuht Meelis Mandel.

10.00–11.00 "Kodanikualgatuslik riigireform". Saade tutvustab Riigireformi Sihtasutuse uuendusettepanekuid. Sarja kolmandas saates on fookuses põhiseaduslikud institutsioonid. Räägime sihtasutuste ettepanekutest, mille eesmärk on muuhulgas suurendada kohtute iseseisvust ja kiirendada kohtumenetlust. Saate külalised on advokaat Kristel Urke ning endine kohtunik ja riigikogu liige Rait Maruste. Saadet juhib Aivar Hundimägi.

11.0012.00 "Kasvukursil". Räägime coaching'ust. Saates osalevad Grant Thorntoni inimeste ja organisatsioonikultuuri juhtivnõustaja Katrin Oblikas ning juhtimis-coach Riina Varts.

13.0014.00 "Töö ja palk". Seekord on külas koolitajad Marju Põld ja Gähtlin Leppänen, kes on niisuguse põneva nähtuse nagu job crafting maaletoojad. Mida see eesti keelde tõlgitult töö kohandamine aga endast kujutab ja kellele on sellest kasu? Saame teada, kuidas tööd iseendale sobiva(ma)ks kohandada, kuidas leida ülesannetele mõte ja kuidas kohandada tööd meeskonnas. Külalised kirjeldavad, kui keeruline oli uudset ameerikapärast lähenemist eesti inimesele kohandada, ning tutvustavad toredat mängu nimega "Tööülesannete laat". Saadet juhib Personaliuudiste juht Helen Kõrgesaar.

15.0016.00 "Juhtimislabor". Uus juht puutub oma uues ametis kokku paljude väljakutsetega, millega ta eelnevalt pole kokku puutunud. Varem vaid oma töö tulemuste eest vastutamine asendub hetkega meeskonna juhtimisega ning ühiste tulemuste eest pingutamisega. Kuidas uue juhina väljakutsetega toime tulla? Kes ja kuidas saab uut juhti tema töös toetada? Nendel teemadel annab nõu Äripäeva Akadeemia partnerkoolitaja ja coach Ivar Lukk. Saadet juhib Janell Assmann.

Kuulake raadiot otse siit.

Hetkel kuum