Eliisa Matsalu • 16. november 2018 kell 9:28

Kas Ratase valitsus kukub? Ossinovski tahab Reinsalu ametist vabastada

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski kirjutas oma Facebooki lehel, et tegi peaministrile ettepaneku vabastada ametist justiitsminister Urmas Reinsalu.

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski soovitas peaministril Isamaasse kuuluv justiitsminister ametist vabastada.  Foto: Andras Kralla

"Eile oli halb päev Eestile. Valeväidete massiivi toel orkestreeritud inforünnakule allunud Isamaa muutis valitsuse otsustusvõimetuks ning viis meid sellega Ungari ja Poola välispoliitilisse klubisse. Justiitsministri jaoks on tegemist mänguga, milles võib vahel “paha poiss” olla," kirjutas Ossinovski oma Facebooki lehel.

"Sotsiaaldemokraatide jaoks on tegemist 27 aasta jooksul raske tööga ehitatud Eesti välispoliitilise maine ja põhiväärtuste küsimuse alla seadmisega. Tunnustan välisminister Sven Mikserit põhimõttekindluse eest selles küsimuses," lisas ta.

"On selge, et samamoodi valitsus edasi minna ei saa. Seepärast olen teinud Jüri Ratasele ettepaneku vabastada justiitsminister Reinsalu ametist."

Valitsus on kriisis rändeleppe pärast, mida valitsus otsustas mitte vastu võtta.

Peaminister Jüri Ratas teatas oma Facebooki lehe kaudu, et koalitsiooni töövõime on saanud tugeva löögi. Praegu Ida-Viru maakonnas viibiv Ratas ütles, et naaseb planeeritust varem Tallinna, et olukorda lahendada.

"Eilne valitsuse arutelu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe tänane nõudmine näitavad, et koalitsiooni töövõime on saanud tugeva löögi. Olen alati rõhutanud, et peaministri roll on hoida valitsust töövõimelisena, seista alati meie riigi ja rahva huvide eest ning hoida ja tõsta meie rahvusvahelist mainet. Lähtun sellest põhimõttest ka täna," kirjutas ta.

"Viibin hetkel ringreisil Ida-Viru maakonnas, kuid muudan oma ajagraafikut ning pöördun varem tagasi Tallinna. Kutsusin kokku Keskerakonna erakorralise juhatuse täna õhtul kella 17.00ks tekkinud olukorda arutama. Pean enda kohustuseks ja ülesandeks tagada siseriiklik stabiilsus ning töövõimeline valitsus hoolimata sellest, et kolme kuu pärast toimuvad valimised," lisas ta.

Hetkel kuum