Äripäev • 29. aprill kell 14:29

Raadiohommikus: sotsiaalmaksusoodustus kui majanduse mootor

Nõo Lihatööstuse juht Toomas Kruustük  Foto: Mari Luud

Teenusmajanduse koda on välja käinud idee kasutada riiklike laenude asemel ettevõtete olukorra parandamiseks sotsiaalmaksusoodustust. Selle idee positiivsetest ja negatiivsetest külgedest räägime Teenusmajanduse Koja nõukogu esimehe Kaarel Otsaga.

Võõrtööjõu piiramisega seotud probleemidest räägime Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustükiga, kelle sõnutsi on tema ettevõtte jaoks käima minemas kõrghooaeg, kuid valitsuse meetmed takistavad tootmist.

Kuuleme ka LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli suu läbi krüptomullide tekkest ning investor Indrek Naur selgitab, miks ei tasu investeerimisel karjaga kaasa joosta.

Hommikuprogrammi viimases tunnis selguvad arvamuskonkursi Edukas Eesti võitjad ning kuuleme nii zürii liikmete kui laureaatide vahetuid emotsioone.

Hommikuprogrammi veavad Rivo Sarapik ja Indrek Mäe.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00–12.00 "Poliitikute töölaud". Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa küsitleb kriisiga seonduvatel ja teistel aktuaalsetel teemadel Äripäeva toimetaja Urmas Jaagant.

13.00–14.00 "Tark elukeskkond". Mis asi on tark büroohoone või ühiskondlik hoone, kuidas need meie elu paremaks teevad ja milliseid probleeme need lahendada suudavad? Seekordses saates „Tark elukeskkond“ just nimelt sellest räägitaksegi.

Külas on energeetika ja automaatika valdkonnas tegutseva rahvusvahelise ettevõtte ABB müügispetsialisti Meelis Paas, projekteerimisfirma Esplan tegevjuht Kadi Metsmaa ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna dekaan Andres Ojari. Vestlust juhib Karl-Eduard Salumäe.

15.00–16.00 "Teabevaratund". Millised on kõige vajalikumad tegevused, et tehnikat saaks töö taastumisel uuesti probleemideta kasutada? Kas seisev tehnika kulub? Kas kasutamise taastamisel on vead kohe näha?

Sellest ja muust olulisest seoses laotehnikaga räägib logistika ja ekspordi teabevara peatoimetaja Fred Märtsoo. Küsib Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum