Riigi soovitused firmade jõulupeod edasi lükata või üldse ära jätta on pannud raskesse seisu pidusid korraldavad ettevõtted, kellele paistis jõulupidude aeg kui lootuskiir raske aasta lõpetuseks.

- Eesti suurima ettevõtete aastalõpupeo Jõulugala ärajäämine Saku Suurhallis ei ole veel otsustatud.
- Foto: Konstantin Sednev/Postimees Grupp/Scanpix
"Iga teine kõne kahel viimasel päeval on paraku broneeringu tühistamise kõne," nentis söögikoha Kochi Aidad juhataja Liis Kaselo reedel. Tema sõnul jäetakse ära nii suuri ettevõtete jõulupidusid kui ka üksikisikute broneeringuid ja sünnipäevi. "Kui pärast kevadet ootas enamik toitlustusettevõtteid ja meelelahutusasutusi pikisilmi talve ja jõuluperioodi, et vähemalt jõuludega midagi teenida, siis tundub, et sel aastal on ka aasta lõpp ära lõigatud,“ ütles Kaselo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koroonapandeemia ägenemise tõttu karantiinimeetmetesse sukelduvas Euroopas võib tänavune pühadehooaeg tulla eriti kesine, ilma jõululaatade, ostupalaviku, restoranitulede ning suurte perekondlike koosviibimisteta.
Turistid ei saa Lapimaale minna
Vaatamata küllaltki madalale nakkusjuhtumite arvule on Soome vastu võtnud ühed kõige karmimad reisipiirangud Euroopas. See paneb ohtu Põhja-Soome ärid, mis elatuvad suuresti jõuluaegsest turismist, kirjutab Reuters.
Kaotajate vahel leidub hulk edulugusid
Koroona-aasta sügis toob ettevõtjatele ebakindlust ja pingeid, kuid on ka neid, kelle äri on vaatamata majanduslangusele uut hoogu saanud. Mitmed ettevõtjad üritavad kriisi kasutada ülevõtmisteks ning tegevuse laiendamiseks, selgus ettevõtjate küsitluse vastustest.
Varakevadest saadik ahmib vanalinna ettevõtlus, mask näo ees, viirusest reostatud õhku. Aastaid kõrgete hindade tõttu kohalikke eemale peletanud kaubitsejaid on hinge vaakumas ning teevad kõik, et kohalikud vanalinna uuesti tee leiaks.
Oleme kõik märganud, et elektriturg muutub üha enam ettearvamatuks. Hinnatipud, võrgutasude tõus ja elektrikatkestused on saanud igapäevase äririski ja mitte ainult erakordsete ilmastikunähtuste osaks. Eesti ettevõtted, kes otsustavad täna investeerida energiasalvestusse, ei räägi enam pelgalt kulude kokkuhoiust, vaid äristrateegiast, paindlikkusest ja uuest sissetulekuallikast.