Saksamaa majandusminister ütles, et ei saa olla kindel, et Venemaa jätkab gaasi tarnimist pärast järgmisel kuul kavandatud Nord Stream 1 hooldustöid. See tõstab riski hindade uueks tõusuks ja gaasi kasutamise piiramiseks sel talvel.

- Nord Stream 1 gaasitorud.
- Foto: Reuters/Scanpix
"Ma valetaksin, kui ütleksin, et ma ei karda seda," sõnas majandusminister Robert Habeck neljapäeva hilisõhtul intervjuus ringhäälingule ZDF. Tema muret kordas reedel föderaalse võrguagentuuri juht Klaus Mueller, kes ütles, et Nord Stream 1 liini läbivad vood ei pruugi uuesti käivituda pärast 11. juulil algavat 10päevase hooldusperioodi lõppu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Atsinaujinančios Energetikos Investijos ( AEI ), mida juhib Lords LB Asset Management, alustab uue võlakirjaemissiooni avaliku pakkumisega. Investoritele pakutakse 13-kuulisi võlakirju 8,5%-se fikseeritud aastase intressimääraga. Investeerida saavad alates tuhandest eurost nii Balti riikide era- kui ka institutsionaalsed investorid. Pakkumist korraldab investeerimispangandusettevõte Orion Securities.