Analüüs: Eesti kõrgharitud IT-naiste arv kasvab vaikselt, Euroopas meie naised juba esiviisikus
Võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega õpib Eestis keskmisest enam naisi IKTd. 2020. aastal oli Euroopa Liidus kõikidel tasemetel IKT õppijatest kokku keskmiselt viiendik (20%) naised, Eestis aga 29%, ütles OSKA analüütik Andres Viia.
Eesti rahva ja eluruumide loenduse raames vaadeldi ka Eestis elavate inimeste kõrgeimat omandatud haridustaset ning võrreldi tulemusi teiste riikidega, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Triinu Aug.
Angela Kase on ettevõtlik naine. Palgavaeste õpetajate paljulapselisesse perre sündinuna tuli tal endal varakult Saksamaale tööle ja õppima minna. Tast sai ehitusteaduste magister ja firmaomanik. Ta läbis õigusteaduste magistri ja on täna vandeadvokaat. Seda kolme lapse ning vähihaigusega võitlemise kõrvalt.
Ämmaemand Evelin Põldsaar on üks nendest, kes aitab Rakvere haiglas uutel ilmakodanikel siia ilma tulla. Ta on oma elus teinud mitu kannapööret ja julgustab ka teisi muutusi ellu viima.
Eesti tarkvarafirma Pipedrive avas uute töötajate leidmiseks eriprogrammi, kus ühele kohale kandideeris 22 inimest. Teiste seas soovivad IT-arendajaks saada vutikohtunik, politseinik, ehitusspetsialist, kokk ja ka Pipedrive’i müügitarkvara klient.
Kui oled ettevõtja ja sul on hea äriidee, ei küsi paberit su käest ilmselt keegi. Aga kui soovid töötada juhtival kohal, annab magistrikraad mitmel põhjusel siiski eelise, leiab EBSi vilistlane ja terminaliäri Liwathon EOS juht Merika Nimmo.