Euroopa Liit kaitseb end määrusega väljapressimise eest
Euroopa Parlament andis lõpliku heakskiidu survestamisvastasele määrusele, mis aitab ELil ennetada ja piirata kolmandate riikide majanduslikku šantaaži.
Raportöör Bernd Lange (Saksamaa) ütles, et kuigi uus määrus peaks eelkõige šantažeerimist ära hoidma, võimaldab see Euroopa Liidu suveräänsust ka kaitsta.
Foto: Euroopa Parlament
Uus määrus võimaldab ELil võtta rahvusvahelise õiguse piires ja viimase abinõuna vastumeetmeid, kui mõni välisriik peaks kasutama ELi või liikmesriikide poliitika ja seisukohtade mõjutamiseks majanduslikku väljapressimist. See on praeguses geopoliitilises olukorras väga oluline, sest kaubandust ja investeeringuid kasutatakse aina sagedamini relvana, seisab Euroopa Parlamendi teates.
Ukraina kavatseb Poola, Ungari ja Slovakkia kohtusse kaevata, kuna riigid ei olnud nõus lõpetama Euroopa Komisjoni kehtestatud Ukraina põllumajandustoodete impordikeeldu.
Carri Ginter: otsus võib tähendada teatud ärimudelite lõppu
Euroopa Kohtu hinnangul pole andmete töötlemine isikustatud reklaamide pakkumiseks koššer, mis seab löögi alla Meta ja teiste tehnoloogiahiidude ärimudelid.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.