Pille Ivask • 19. juuni 2016 kell 5:45

Endine tippjalgpallur turundab Indias kinnisvara

Prantsusmaa endine jalgpallur Zinedine Zidane aitab Indias kinnisvara turundada  Foto: epa

Endine tippjalgpallur ning Prantsusmaa rahvuskoondislane Zinedine Zidane aitab Indias Mumbais luksuskinnisvara turundada.

Kinnisvaraarendaja Kanakia Spaces Pvt on palganud Zidane’i turundama Mumbai rikaste linnaossa ehitatavat Paris’ elamuprojekti. Ühtlasi on Zidane Kanakia Spacesi heaolubrändi saadik ning disainib elamurajooni sportimisalasid. Ettevõte pole avalikustanud, kui palju Zidane’ile palka makstakse.

Paris’ projekt sarnaneb mõistagi Prantsusmaa pealinnale endale. Elamurajooni kuulub muuhulgas neljakorruseline Eiffeli torni koopia ning Louvre’i püramiid. Kokku on müügis 464 korterit ning kahesajal neist on omanik juba olemas.

Zidane’i Indiasse toomine pole juhuslik. Selgub, et kohalik luksuskinnisvara turg on hinge vaakumas ning kohalikud luksuskorterite vastu erilist huvi ei tunne. Nii ongi müümata korterite arv kõigi aegade kõrgeimal tasemel. Ja pole ehk eriti üllatav, et ka luksuskinnisvara hinnad on Indias praegu väga kõrged.

Kohalikud kinnisvaraarendajad püüavad kliente üsnagi magusate pakkumistega. Korteri soetajatele pakutakse näiteks võimalust saada kauba peale uus 5. seeria BMW või võimalus tasuta spaad külastada. Rääkimata sellest, et soovi korral saavad luksuskorteri ostjad endale väikese spordikompleksi.

Müük languses

Analüütikute arvates kuulsuste toomine India kinnisvaraturule kohalikke kalleid maju ja kortereid ostma siiski ei pane. „Sellised turundustrikid ei aita kinnisvara müüa,“ kritiseeris Liases Foras Real Estate Ratings & Research Pvt asutaja Pankaj Kapoor. „Iga kinnisvarataseme hinnad on siiski tõusnud ning müügi suurendamiseks on vaja korrigeerida hindu,“ lausus ta.

Kodude, mis maksavad rohkem kui 20 miljonit ruupiat ehk 260 000 eurot, müük langes selle aasta esimeses kvartalis aastases võrdluses 23 protsendi võrra. Mumbais asuva keskmise kodu hind on aga praegu pea läbi aegade kõrgeima taseme juures. Kuna hinnad on kerkinud, on uusarendused jäänud ilma elaniketa. Praeguse seisuga on Mumbais 24 miljoni ruutmeetri jagu müümata elamispinda.

Lõi penalteid

Zidane, kes on praegu ametis jalgpalliklubi Real Madrid mänedžerina, saabus Knakia ehitatavasse elamurajooni selle kuu alguses. Endise tippjalgpalluri saabumist hoiti suures saladuses.

Kui Zidane aga kohale tuli, suundus ta elamukompleksi spordiosasse, kus arendaja oli korraldanud tutvumisürituse. Näitamaks, kui moodne ja mugav uue elamukompleksi spordiosa on, ei pannud Zidane paljuks penaltite löömist meelde tuletada.  

Hiljem olla viibinud Zidane veel teistelgi promoüritustel ega pidanud paljuks indialasi taevani kiita. „India on jooga päritolumaa. Ma teen joogat iga päev, see aitab mul paremini keskenduda. See aitab ka stressiga toime tulla ning mängueelsel ööl rahulikult magada,“ kiitis Zidane.

Hetkel kuum