Miks ei salli Eesti tipptegijad madalaid palku ning mis teemad neil veel energiat nõuavad, selgub Eesti juhtival majanduskonverentsil esinevate juhtide saadetest.
- 1000 eurot võiks olla ühel perel minimaalselt kulutada, leiab Äriplaanil esinev Jüri Mõis. Foto: Andres Haabu
Kahe nädala pärast toimub
Eesti tähtsaim majanduskonverents Äriplaan, kus astuvad üles Eesti tipptegijad ja räägivad enda järgmise aasta plaanidest.
Need ettevõtjad rääkisid saatele
Äripäev Eetris, kuidas raskustest välja võidelda, miks kehvad palgad ei kõlba kuhugi ja kuidas palgad kiiremini kasvama panna. Siin need 10 saadet on.
Äriplaanile saab registreeruda
siit.
Eelmisi ja järgmisi Äripäeva veebiraadio saateid kuula
www.aripaev.ee/eetris.
“Äripäev eetris”
podcast'i saab kuulamiseks tellida
iTunesis või kasutada
RSSi (paremklikk ja kopeeri link) meelepärases meediaesitajas. Saadet saab mp3-failina alla laadida
siit.
Mis takistab meid rikkaks saamast ja miks palgad on Eestis endiselt liiga väikesed, räägib saates suurettevõtja ja investor Jüri Mõis. Samuti selgitab ta, miks kasin majanduskasv polegi nii halb ja kuidas suhtuda poliitikute kümneid miljoneid eurosid maksvatesse vigadesse.
Kuidas üks kiiremini kasvavaid Eesti tööstusfirmasid, laevaehitusega tegelev SRC Grupp pääses napilt hukust ning miks on kriisid vajalikud, selgub SRC Grupi juhi Hannes Lilpi jutust. SRC Grupp on üks kiiremini arenevaid tööstusfirmasid,
selgus viimasest
Äripäeva TOP100 edetabelist. Kiire kasv pole aga olnud firmale iseenesestmõistetav. Kuidas kriis firmat karastas, kuidas õnnestus välisturule välja murda ning miks tasub ärile appi palgata välismaalased, saab samuti teada.
Konkursi
Edukas Eesti võitja ning Nortali juht Priit Alamäe selgitab saates, mis on tema kinnisiidee ettevõtluses. Lisaks räägib ta saatele antud intervjuus, kellele vaatab ettevõtluses alt üles, miks peab ettevõtlik inimene Eestit maailmas reklaamima ning miks noored töötajad firmasse tormijooksu korraldavad.
Eesti pelletitootja Graanul Invest rühib maailma suurimaks. Firma üks omanik Raul Kirjanen räägib saates, mida peab selleks tegema. Viimastel aastatel on Graanul Invest jõuliselt laienenud ning see tõi
Raul Kirjanenileka mullu Äripäeva aasta ärimehe tiitli. Ettevõte kaalub praegugi hulka investeeringuid. Millised need on ja kuidas panna kokku edukas meeskond (Graanul Investi finantsjuht
valiti äsja Eesti parimaks), räägib Kirjanen samuti.
Eesti suurima, omanimelise advokaadibüroo Sorainen juht Aku Sorainen selgitab saates, mis kasu on firmas pidude pidamisest. Lisaks räägib
Sorainen, miks on kasulik kutseharidust omandada, kui palju kerkivad palgad järgmisel aastal ja kas firma omanikeringis on muutusi oodata.
Iga päev töötab meie kasuks ning tõstab ettevõtte väärtust, räägib saates Eesti ühe edukama idufirma AdCash juht Thomas Padovani. Firmat on käinud piidlemas ka ostuhuvilised.
Viimase TOP100 võitnud AdCashi juht Thomas Padovani selgitab intervjuus, milliseid uusi ärisid firma praegu arendab, kaugel on ta plaaniga kasvatada firma väärtus miljardi euro suuruseks ning kuidas vähendada võõraviha.
Esimeses kvartalis kiirelt kasvanud palk ühelt poolt rõõmustab, kuid teisalt kisub suunurgad alla. Eften Capitali juht Viljar Arakas selgitab saates, miks. Arakas selgitab intervjuus lisaks ka, miks kinnisvaraturg sügisel elavneb, kuidas üüriturg õitseb ning miks tema eelistused Eesti presidendiks ilmselt ei saa.
Sellise äriga ma ei tegelegi, mis ei võimalda töötajaile kõrget palka maksta, sõnab Eesti bussikuningas Hugo Osula saates. Miks peavad Eesti palgad kiiresti ja palju tõusma ning kuidas lapsed ettevõtlikumaks muuta ning kuidas Hugo Osula oma kaheksat äri juhib, saab kuulata saatest.
Alguses ma kartsin küll, räägib saates edukas ettevõtja, logistikaärimees Karli Lambot oma poliitikasse minemise kogemusest. Miks, selgub saatest. Peale poliitikast saadud õppetundide räägib Lambot, milliseid muremõtteid tekitavad tema firmade vähenevad kasumid ning kuhu ACE Logistics investeerib.
Balti jaama turgu ehitava Astri Grupi juht Eve Kirs selgitab, milles seisnevad sellise projekti riskid. Lisaks räägib Kirs, miks naisettevõtjate vähesus terava diskussiooni käivitas ning kui riskialdis ta ise on.
Seotud lood
Puidufirma Osula Graanul kasvatas käivet kolmandiku võrra ning kasumit poole võrra, vaatamata sellele, et aasta teine pool oli turgudel sooja ilma tõttu keeruline.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.