Savisaare kummaline tõbi

ÄP valimispäevik  Foto: Anti Veermaa

Esmaspäeval ei saanud Edgar Savisaar Taavi Rõivaga raadioeetrisse väitlema minna, sest oli haige. Gripp, nagu Keskerakonna esimees ise teada andis. Teisipäeval tuuritas Savisaar koos kaaskonnaga Jaan Poska radadel (või tegi valimiskampaaniat).

Gripp pole muidugi tõbi, mis ühe päevaga üle läheb. Mis seal saab siis olla? Esiteks, Savisaar eksis endale diagnoosi panemisel. Teiseks, Savisaar lihtsalt valetas haiguse kohta, sest ei tahtnud debateerida.

Vähem kui debati ärajäämine üllatab tegelikult esialgne nõustumine sellega. Savisaar pole mees, kes avalikke diskussioone mingiks väärtuseks peab. Otse-eeter võtab palju energiat ja enne valimisi pole sellega priisata.

Küsimus on nüüd, kas Savisaar osaleb laupäevases ETV otsestuudios või mitte. Kuna enamikku televaatajaid huvitab peamiselt küsimus, kas ta seekord püsti seista jaksab või mitte, siis on Keskerakonna liidril otse-eetrisse minekust pigem kaotada. Vähemasti üks peaministrikandidaat jookseb maratoni, võrdlus missugune.

Ent kui pärast esmaspäeva tundus, et alibi otsestuudios osalemisest äraütlemisest ongi leitud, siis kolmapäevane tuur annab viite, et kõik on alles lahtine.

Kihlvedusid selle peale, kas Savisaar laupäevases debatis osaleb, võite sõlmida kommentaariumis.

Hetkel kuum