Viimaste aastate tendentsiks on olnud, et ettevõtte ostja auditeerib firmat piiratult või peaaegu üldse mitte. Alanud aastal muututakse ilmselt taas hoolikamaks, kirjutab advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Madis Reppo.

- Advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Madis Reppo
- Foto: Erakogu
FTXi pretsedenditu pankrot, Elizabeth Holmesi idufirma Theranos ning mitmed tuntud ja kogenud Eesti investorid, kes on meedias tunnistanud, et on kaotanud märkimisväärseid investeeringuid – need on vaid mõned markantsemad näited eelmisest aastast, mis peamiselt tingitud puudulikust due diligence’ist ehk eesti keeles ostjapoolsest ettevõtte auditist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast rekordilist aastat tehingumaastikul on tehingute maht tänavu langenud ning turul valitseva ebakindluse tõttu võib oodata eelneva aastaga võrreldes mõnevõrra madalama aktiivsuse jätkumist, kuid PwC tehingute nõustamise eksperdid Raul Ruubel ja Sass Karemäe soovitavad vaadata karuturust kaugemale ja keskenduda pikale perspektiivile.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.