Marko Viiding: tuuleenergiale pole vaja peale maksta
Riigi taastuvenergia oksjoni tingimused polnud mõistlikud – esiteks ei vaja tuuleenergia riigi rahalist toetust, teiseks tuli maksta ebamõistlikult suur tagatisraha, tuuleenergeetikaarendaja Vindr Baltic juhatuse esimees Marko Viiding.
Enefit Greeni tuulepark ja päikesepark Pakri poolsaarel.
Foto: Andras Kralla
Eelmisel nädalal lõppes majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi väljakuulutatud vähempakkumine, mille tulemusena peaks turule lisanduma 650 gigavatt-tunni jagu taastuvelektrit. Loobusime oksjonist. Miks?
Konkurentsi tagamine tuulealade arendamisel toob soodsaima energiahinna, kirjutab Energiaühistu nõukogu esimees ja Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse liige Rainer Paenurk.
Kas me oleme Eestis tõesti liiga vaesed, et meretuuleparkidega rikkamaks saada? Kui ei ole, siis vajame projektidele riigipoolset nn hinnapõrandat, kirjutab Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni tegevjuht Terje Talv.
Meretuuleparkide tulemine on saanud Eestis nii ootuspäraseks, et keegi enam isegi ei mõtle, kas mõni miljard pole mitte tähelepanuta jäänud, kirjutab Aidu tuuleparki rajav ettevõtja Oleg Sõnajalg.
Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) on avatud toetus, mille eesmärk on vähendada Eestis pakendijäätmete teket ja toidukadu. Toetusega saab muuta pakendeid kestliku disaini abil paremini ringlussevõetavaks, asendada ühekordseid pakendeid korduskasutuslahendustega, luua digilahendusi, mis aitavad planeerida toidukoguseid ja rajada toidujagamiskappe.