Virmalistega Volvo

Foto: Volvo
Andres Haabu • 26. aprill 2018 kell 15:30

The Drive kirjutab, et Rootsi automark Volvo meisterdas Pekingis toimuvaks Hiina autonäituseks ühe erilise kolmekohalise luksusauto.

Volvo S90 Ambience Concepti puhul olla tegu “autotööstuse esimese sensoorset elamust pakkuva sõidukiga, mis ühendab visuaali, heli ja lõhnad, defineerides ümber luksusauto olemuse”.

S90 Ambience Concept põhineb Volvo tippudeli S90 Excellence kolmeistmelisel sedaanil ja on mõeldud selleks, et luksuse tähendus jõuaks ka tagaistuja jaoks uuele tasemele.

Volvo Carsi vanem asepresident disaini alal Robin Page ütles, et Ambience Concept viib luksuse materjalivalikust edasi järgmisele tasemele - nad on loonud auto, mis ühendub meeltega. Page lisas, et disain uurib, kuidas inimene ennast autos tunneb ning võimaldab mõjutada tema tuju ja heaolu.

Reisijad saavad autot kontrollida mobiiliäpiga, mis võimaldab valida seitsme visuaalse teema hulgast, need teemad on omakorda sünkroniseeritud heli ja lõhnaga. Visuaalsed elemendid kuvatakse auto lakke vastavalt valitud teemale - kas virmalised, Skandinaavia mets, Luikede järv, poolsaar või vihm. Igaüks pakub unikaalselt meeleolu, lõõgastumisest virgumiseni. Lisaks on veel öine teema, ajaks, kui mugavuseihaleja soovib tukastada ning vabaduse teema, mis peaks auto täitma "tuju parandava energiaga".

Iga teemaga vastavuses heli kandub salongi Bowers & Wilkinsi kõlaritest, luksussedaanis on pisikõlarid ka peatoe sees, mis tagab veelgi endasse haaravama helikvaliteedi.

Iga teemaga käib kaasas ka vastav lõhn. Neli eritellimusel aroomi lõi Stockholmi luksusbränd Byredo ning lõhnad pääsevad salongi keskkonsoolis asuva spetsiaalse ava kaudu.

Kõnealune auto võib olla küll vaid prototüüp, kuid Volvo Cars plaanib sõiduki lülitada S90 Excellence tootmisseeriasse, ja seda eriti Hiina turgu sihtides.

Foto: Volvo
Hetkel kuum