Eesti Energia välisprojektide sattumine kriitika alla sundis riigiettevõtte USA-investeeringute asjus sõna võtma ka peaminister Andrus Ansipit, kes nagu EE juhatuse esimehe Sandor Liivega kokkuräägitult tõi võrdluse IT-vallast. Vaat kui oleks keegi Skype’i poistele omal ajal öelnud, et ärge mässake sellise asjaga, matate sinna hirmus palju raha ja pärast kannate kahjumit!
Täpselt samamoodi argumenteerib homses Äripäevas ilmuvas arvamusloos ka Liive: „Hoolimata sellest, et aeg-ajalt räägitakse Eesti e-arengu peatumisest, on Eesti IT-spetsialistid rahvusvahelised tegijad. /---/ Eesmärgini jõuavad ainult kannatlikud. Tuli ilmutada veidi kannatlikkust ja tööle on hakanud kõik Eestile tuntust toonud IT-süsteemid. /---/ Samamoodi käib Eesti Energias põlevkivist vedelkütuste tootmise tehnoloogia arendamine. On ette teada, et iga Enefiti arendus võtab aega, et töö käigus eksitakse, aga lõpuks tehakse ära ja leitakse töötav lahendus.“
Ainult et sellest, mille kohta Äripäev lugu palus, ei ole loos juttu kõige vähematki. Lugu pidi esialgse kokkuleppe kohaselt puudutama nimelt neidsamu kulukaid välisprojekte, kuid neist laekunud kommentaar vaikib. Toimetaja sellekohase küsimuse ja palve peale kommentaari täiendada teatas pressiesindaja, et Liive viib diskussiooni "uuele tasandile" - rahvusvahelistele projektidele on vaja luua kontekst, miks midagi sellist üldse tehakse.
Eesti Energia välisinvesteeringute võrdlemine IT-investeeringutega on retoorilise võttena kahtlemata mõjuv, kas aga just „uus tase“, ei tea. Pigem on see ikka demagoogia, aia asemel aiaagust rääkimine.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
Seotud lood
Kui siiani oli Eestis maailma suurim põlevkivi kasutav elektrijaam, siis peale Enefit280 täisvõimsuse saavutamist on Eestis ka maailma suurim põlevkiviõlitehas, kirjutab Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive homses Äripäevas.
Täna riigikogu ees parlamendiliikmete küsimustele vastanud Andrus Ansip tõi Eesti Energia USA investeeringuid selgitades võrdlusse Skype´i.
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
1
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
5
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Tagasi Äripäeva esilehele