Juhan Lang • 16. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Rubla jätkab kukkumist

Vene rubla kukkumisele ei paista lõppu.  Foto: Bloomberg

Vene keskpank on tänaseks rubla päästmiseks kulutanud juba üle 9 miljardi dollari, kuid see pole soovitud tulu toonud ja valuuta jätkab kukkumist.

Täna on Vene rubla USA dollari ja euro valuutakorvi vastu kaotanud juba 0,8% ja kaupleb rekordmadalal. Vastukaaluks eilsele 0,6% tugevnemisele, mil võimud teatasid täiendavatest välisvaluuta ostudest.

Üleeile müüdi 2,3 miljardit dollarit, mis kergitab sel kuul kulutatud summa 9,3 miljardile dollarile. Bloombergi uudistekanali teatel on maailma suurim energiaeksportöör sunnitud rublat toetama eeskätt tänu nelja aasta madalaimale tasemele langenud naftahindade tõttu. Samuti blokeerivad Lääne sanktsioonid kohalike ettevõtete ligipääsu rahvusvahelistele võlakirjaturgudele.

Moskvas asuva Bank of America üksuse peaökonomist Vladimir Osakovski rääkis uudistekanalile, et eile riigi finantsministeeriumi väljahüütud uute toetusmeetmete peale vallandunud optimism jäi üürikeseks, kuna neid ei ole veel rakendatud ja välja pole toodud ka täpseid tingimusi. „Oleme taas jälgimas langevaid naftahindu,“ selgitas ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt