Raido Neemre • 31. oktoober 2014
Jaga lugu:

Microsoft vallandab suure osa reklaamimüügi osakonnast

Microsoft
Microsoft  Foto: Bloomberg

Ananüümsed allikad on Business Insiderile vihjanud, et Microsoft on vallandamas suurt osa reklaamimüügile suunatud üksusest.

Ettevõttes toimuvad reklaamiosakonna vallandamised mõjutavad töötajaid USAs, Suurbritannias ning teistes globaalsetes kontorites, mis on seotud reklaamide müümisega MSN-i, Bing-i, Xbox-i, Outlook-i ja Skype'i.

Allikate sõnul on Microsofti müügimeeskonna koondamislaine üks suurimaid Microsofti ajaloos, mõjutades kuni 18 000 töötajat üle maailma.

Microsofti kõneisik kommenteeris Business Insiderile koondamisi järgmiselt: “Me oleme teinud veel ühe sammukese lähemale lõpetamaks ligi 18 000 inimese koondamised, millest esmakordselt räägiti juulis. Tänane tööjõu hulga vähenedamine toimub erinevates üksustes ning erinevates riikides.”

Tehnoloogiauudiste veebileht CRN.com teatas selle nädala alguses, et Microsoft on sulgenud ülemaailmseid kontoreid ja laiali saatnud meeskondi, mis tegelevad tipptasemel reklaamifirmadega suhtlemisega.

Microsofti reklaamimeeskonna juhtkond, mida juhib Frank Holland jääb aga koondamisest puutumata.  

Eelmisel aastal kuulus ettevõttele kõigest 2,45% globlaasest reklaamiturust, selgub eMarketeri andmetest. Turgu juhib Google 31,92% turuosaga ning talle järgneb Facebook 5,82% turuosaga. 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt