Draghi: Euroopa majanduse ees on kolm riski

27. november 2014, 14:13
Mario Draghi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141127/BORS/141129706/AR/0/AR-141129706.jpg

Euroopa keskpanga (EKP) juhi Mario Draghi hinnangul seisab Euroopa majandus silmitsi kolme riskiga: töötus, vähene tootlikkus ja strukturaalsete reformide nappus.

Täna Soome parlamendile peetud kõnes nentis Draghi, et euroala majanduslikke väljavaateid piirab hulk riske. „Me oleme näinud euroala kasvu nõrgenemist ja kõige viimased era- ja avaliku sektori institutsioonide ennustused on allapoole korrigeeritud,“ nentis ta.

Samas toonitas ta, et EKP ootus lähiaastate mõõdukaks kasvuks jääb samaks ning seda toetavad üha paranevad finantstingimused, edusammud struktuursete reformide ja eelarve konsolideerimisega.

Praegused stiimulid toovad tema kinnitusel reaalset kasu, kuid võtab veel aega enne kui positiivsed muutused täielikult realiseeruvad. Samuti andis Draghi mõista, et kui selleks peaks vajadus tekkima, võib kõne alla tulla ka täiendavate stiimulite kasutamine ja nendeks on tehtud vastavad ettevalmistused.

Eurotsoonis inflatsioon on praegu 0,4% ja see jääb Draghi ennustuste kohaselt lähikuudel samuti madalale tasemele. Tarbijahinnad peaksid tema sõnul kerkima hakkama järgmisel ja ülejärgmisel aastal.

Euroala SKP kasvas Eurostati andmetel kolmandas kvartalis 0,2%, samal ajal kui liikmesriikide suurim majandus Saksamaa tuikus 0,1% kasvuga majanduslanguse piiril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. November 2014, 14:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing