Juhan Lang • 18. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Saudi Araabia naftapealik: hinnalangus on ajutine

Ali Al-Naimi OPECi viimasel tippkohtumisel Viinis.  Foto: EPA

Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi eitas täna tehtud avalduses kuningriigi soovi naftahinda alla suruda ja märkis, et tooraine järsk kukkumine oli „ajutine“ probleem, mis pole poliitilistel kaalutlustel ellu kutsutud.

„Ma olen tuleviku suhtes optimistlik. Meie ja kogu maailma ees seisev situatsioon on ajutine ja see möödub,“ ütles Naimi riigi pressiagentuuri vahendusel.

Hindade järsus kukkumises süüdistas ta aga OPECi väliste riikide toodangu kasvu, samal ajal kui jaheneva majanduskliima taustal nõudlus langes, kirjutab Financial Times. Ta toonitas, et „turg ei tohi unustada spekulantide negatiivset rolli“ volatiilsuse põhjustamisel.

Samal ajal eitas ta kuningriigi naftapoliitika seotust laiemate poliitiliste motiividega, märkides, et OPECi liikmetel on raske oma toodangut vähendada ja turuosa ohverdada.

Toornafta futuurid reageerisid Naimi teatele kiire tõusuga. West Texas Intermediate (WTI) toornafta hind kerkis 1,88%, 57,53 dollarile barrelist ja Brenti toornafta tõusis 2,24%, 62,55 dollarile barrelist.

Alates juuni keskpaiga tipptasemest on toornafta hind kukkunud 45%. Saudi Araabia on OPECi mõjukaim riik.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt