Birjo Must • 22. juuli 2015 kell 7:49

Yahoo tulemused kesised, aktsia langeb

Yahoo vaevleb veebiäris tiheda konkurentsi küüsis.   Foto: EPA

Yahoo eile avaldatud kvartalitulemused petsid veidi analüütikute ootusi ning firma aktsia pöördus langusesse.

Otsingumootori firma teenis teises kvartalis 16 senti tulu aktsia kohta ja samal ajal ulatus käive 1,04 miljardile dollarile. Reutersi andmetel ootasid Wall Streeti analüütikud ettevõttelt aga 18 sendi suurust tulu aktsia kohta ning 1,03 miljardit dollarit käivet.

Yahoo aktsia hind kukkus eile hilisel kauplemisel 3%.

Firma põhjendas kehvemaid tulemusi suuremate kulutustega, mis tehti selleks, et paremini võistelda Google’i ja Facebookiga.

Yahoo puhaskahjum ulatus teises kvartalis 21,6 miljonile dollarile, mis teeb aktsia kohta 2 senti. Mullu samal ajal oli firmal puhaskasum 269,7 miljonit dollarit ehk 26 senti aktsia kohta.

Ettevõtte juht Marissa Mayer hindas teiste kvartalit heaks ning lausus, et oli eriti rahul reklaamiäri kasvutempoga.

Möödunud nädalal teatas firma detailsema informatsiooni kavandatava eraldamise kohta e-kaubanduse gigandist Alibaba. Selleks luuakse eraldi üksus nimega Aabaco. Selle aasta alguses teatas Yahoo, et kavatseb eraldada firmast oma 384 miljoni Alibaba aktsiaga osa, mille väärtus on umbes 30 miljardit dollarit. Aabaco hakkab esindama umbes 15% omandiõigust Alibabas. Eraldamine soovitakse lõpule viia tänavu neljanda kvartali jooksul.

Yahoo aktsia hind on aastaga langenud umbes 20%.

Hetkel kuum