Mait Kraun • 30. oktoober 2015 kell 20:01

Börs: oktoober oli aktsiate jaoks 4 aasta parim kuu

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiad olid täna languses. Oktoobrist sai turgude jaoks aga nelja aasta parim kuu, vahendab CNBC.

Dow Jonesi ja Standard & Poor’s 500 indeksid odavnesid mõlemad 0,5 protsenti. Kumbki lõpetas päeva 17 663 ja 2079 punktil.

„Aktsiaturgudel on müügisurve ja võlakirjaturul on ostusurve, sest enne nädalavahetust pannakse võlakirjadesse rohkem raha,“ ütles investeerimisfirma TD Ameritrade.

Energiafirmad näitasid S&P500 indeksis tänu nafta hinnatõusule parimat minekut ja kallinesid 0,7 protsenti. Finantssektori aktsiad kukkusid kõige rohkem.

„Turgudel on jätkuvalt palju ebakindlust,“ ütles EverBanki globaalsete turgude president Chris Gaffney. „Väga halvale kvartalile on järgnenud väga hea kuu. See näitab volatiilsust ja tekitab küsimusi.“

Suurimad aktsiaindeksid tegid parima kuu alates 2011. aastast. Ühe kuuga tõusis S&P 500 indeks 8,3 protsenti ja Dow lisas 8,5 protsenti. Nasdaq Composite lõpetas oktoobri 9,4 protsenti kõrgemal.

„Majandust jätkuvalt stimuleeritakse,“ ütles The Earnings Scouti tegevjuht Nick Raich. „Kui keskpangad ei tegutseks, oleks oktoobrikuine tõus kiiresti läbi saanud,“ lisas ta. Turud on vähem muretsema hakanud ka Hiina pärast ja arvatakse, et riigi majanduse jahenemine ei hakka kiirenema.

WTI toornafta on täna kallinenud 0,8 protsenti ja Brent on lisanud 1,4 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 46,44 ja 49,48 dollarit barrelist. Kulla hind langes 0,5 protsenti 1141 dollarini untsist.

Hetkel kuum