Kadi Neemre • 10. veebruar 2016
Jaga lugu:

Bernsteini analüütik: aeg on aktsiate ostuks küps

Foto: EPA

“Finantsturgude hiljutine nõrkus ei viita tingimata majandussurutise algusele, vaid tegemist on tõenäoliselt lihtsalt turgude madalseisuga,” sõnas Richard Bernsteini portfooliostrateeg Joseph Zidle.

S&P 500 finantside sektor sulgus eile karuturu territooriumil, olles mõjutatud hirmudest Euroopa panganduskriisi suhtes ja muredest kasumlikkuse üle ajal, mil intressimäärad on jätkuvalt madalad ning energiafirmad haavatavad.

Pankade aktsiad ja üldine turg tegid tõusid täna aga uudise peale, et Deutsche Bank ostab tagasi miljardite dollarite väärtuses oma võlakirju. Ka USA aktsiafutuurid olid börsi avanedes tõusnud.

Populaarsed indikaatorid viitavad, et majandussurutise riskid on kasvamas, seletades sellega osaliselt finantssektori langust, sõnas Zidle. 

Ta märkis, et praegused tööturu tingimused ja tarbijatrendid ei ole ajalugu silmas pidades viinud majanduslanguseni.

Tarbijate kindlustunne on jätkuvalt kõrge ning tööhõive määr on tema sõnul tõusmas.

Töölt äratulevate ameeriklaste arv on Zidle’i sõnul samuti kasvamas, mis viitab sellele, et ollakse piisavalt enesekindlad, tulemaks toime töölt lahkumise riskidega.

Zidle sõnul on praegu aktsiate ostmiseks “absoluutselt” õige aeg; tema esimene valik oleks tarbijatele orienteeritud firmade aktsiad.

Märkimisväärselt odavnenud naftahinnad stimuleerivad lõpuks ka tarbijate kulutusi ehk ameeriklased ostavad taas rohkem.

ProShares Advisors investeerimisstrateegia juht Simeon Hyman märkis, et Deutsche Banki uudised on uus katalüsaator praegusele rallile.

Samas hoiatas ta, et selle aasta nõrkus ei ole põhjustatud vaid muredest Hiina ja langeva naftahinna pärast, vaid pigem ettevõtete kehvadest kasumitest.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum