Olavi Teppan • 2 märts 2016

Goldman Sachs: deflatsioonirisk on ülehinnatud

Peter Oppenheimer  Foto: Bloomberg

Viimase aja volatiilsus finantsturgudel on näidanud, et investorid muretsevad liialt deflatsiooniohu pärast, leiab üks Goldman Sachsi juhtivaid analüütikuid, lisades, et Euroopas on praegu häid investeerimisvõimalusi.

„Ei teata täpselt, kas me elamegi nüüd stagneerunud maailmas või on tegu millegi kergekujulisemaga. Meie usume, et olukord ei ole nii halb ja deflatsioonirisk on ülehinnatud,“ lausus ivesteerimispanga Goldman Sachs globaalsete aktsiaturgude analüütik Peter Oppenheimer täna uudistekanalile CNBC.

„USA värskemad majandusandmed on näidanud, et inflatsioon on endiselt positiivne, samal ajal kui turud on valmistunud millekski palju negatiivsemaks,“ ütles Oppenheimer.

Euroopa aktsiate puhul näeb Oppenheimer sektoritesisest ja ka sektoritevahelist diferentseerumist, mis loob võimaluse leida hea tõusupotentsiaaliga aktsiaid, isegi kui indeksid väga ei liigu.

Fundamentaalset paranemist ei prognoosi Goldman Sachsi analüütik turgudel enne, kui majanduslikes näitajates, nafta hinnaliikumises ja inflatsiooniootustes on näha selgesuunalist pööret.

Hetkel kuum