Kadi Neemre • 7. märts 2016 kell 18:29

Toornafta hind lõi 2016. aasta rekordi

Nafta hind ületas 40 dollari piiri.  Foto: EPA

Brenti toornafta hind lõi täna selle aasta rekordi, tõustes üle 41 dollari barreli eest. Hinnatõusu toetas investeeringute mahu kasv toormaterjalidesse ning kuuldused, et OPECi tootjad soovivad naftahinna tõusu.

Nafta hinnad tõusid ka tänu andmetele, mille kohaselt olid Cushingis, Oklahomas, oodatust väiksemad naftavarud.

Analüütikud hoiatavad aga jätkuvalt globaalsete naftavarude ülekülluse eest, vahendab CNBC.

Globaalsed toornafta hinnad on kahe kuuga kasvanud ligi 40%, olles eelnevalt kukkunud viimase 12 aasta madalaimale tasemele. Rekordilist hinnatõusu on toetanud ka investorite rahavoogude ümbersuunamine toorainetesse nagu nafta ja metallid.

“Turud kannatasid suure murekoorma all, mida põhjustas hirm USA majanduslangusest ja murest globaalse majanduskasvu pärast. Investorid on aga taas hakanud investeerima naftasse ja energiaaktsiatesse,” sõnas Convergexi analüütik Nicholas Colas.

Brenti futuurid kasvasid 2 dollarit ehk 5,2% ning keskpäeval maksis naftabarrel 40,72 dollarit, mis on kõrgeim hind alates 9. detsembrist.

USA WTI futuurid kasvasid 1,87 dollarit ehk 5,2% 37,79 dollarile barreli eest; barreli hind kerkis korraks ka kahe kuu rekordtasemele, milleks oli 38,11 dollarit.

OPECi suurtootjad on hakanud arutama uut naftahinna tasakaaluhinda, milleks on 50 dollarit, avalikustas konsultatsioonifirma PIRA.

Hetkel kuum