Birjo Must • 14. märts 2016 kell 8:44

Goldman: jüaan nõrgeneb edasi

Goldman Sachs ennustab jüaani nõrgenemist neljal põhjusel.  

Alates möödunud suvest finantsturgudel palju meelehärmi valmistanud Hiina jüaanil pikka pidu ei ole ja õige pea hakkab see taas nõrgenema, arvab investeerimispank Goldman Sachs.

Praegu on jüaan jõudnud USA dollari suhtes selle aasta parima tulemuseni ning kaupleb 6,5241 jüaanil dollari kohta. Aasta alguses kukkus see aga 6,58 jüaanile, kirjutab uudisteagentuur CNBC. 

Möödunud suvel devalveeris Hiina keskpank mitu korda jüaani kurssi. Nüüdseks on Hiina valitsuse jõupingutused vilja kandnud ning kindlustunne on riigis mõnevõrra kasvanud. Samuti on paranenud kapitali väljavoolu olukord, mis mängib valuutakursi kujunemisel tähtsat rolli.

Hoolimata positiivsetest muutustest prognoosib Goldman Sachs, et valuuta pöördub langusesse ja nõrgeneb aasta lõpuks 7 jüaanile dollari kohta.  

Selle taga on panga teatel neli olulist põhjust. Esiteks riigi liigne võlakoormus, mistõttu jäävad keskpanga intressimäärad madalaks ja lõtv rahapoliitika toetab valuuta nõrgenemist. Teiseks majanduse jahenemine, mis tõenäoliselt jätkub. Kolmandaks poliitikute soov, et valuuta oleks nõrk. Ning neljandaks USA ja Hiina keskpanga vastassuunaline rahapoliitika.  

Hetkel kuum