Kadi Neemre • 18 märts 2016

Dow Jones on tegemas 80 aasta suurimat comebacki

Foto: EPA

Dow Jones ja S&P 500 tegid sellel nädalal tasa oma selle aasta kaotused. Indeksitele andis tuule tiibadesse Föderaalreservi kolmapäevane otsus tõsta sellel aastal intressimäärasid vaid kahel korral.

Kui Dow suudab kasvutrendi säilitada kuu lõpuni, märgiks see suurimat kvartaalset comebacki alates 1933. aastast, vahendab CNBC.

Turuanalüütikud aga suurt edulugu ette ei näe. “Ma arvan, et turu probleem seisneb selles, et siit maalt enam eriti paremaks minna ei saa,” soovitab Evercore ISI analüütik Rich Ross ootuseid mitte liiga kõrgele seada.

Dow Jones on alates 11.veebruari madalseisust rallinud 12%.

Vaadates Dow Jonesi viimase aja käekäiku, märkis Ross, et indeks on kaks korda jõudnud rekordmadalale tasemele nagu juhtus ka eelmise aasta augustis ja septembris. Selle mustri kohaselt kukub aktsia madalseisu, rallib ning kukub seejärel taas sama madalale, et siis taaskord teha kiire tõus.

“Oktoobris tabas meid tõeline madalseis,” sõnas Ross. “Tõenäoliselt juhtub see peagi jälle.”

Ka nafta hinnad on sellel nädalal koos turgudega rallinud ning jõudsid 2016. aasta kõrgeimale tasemele. Naftabarreli hind ületas esimest korda peale detsembrit 40 dollari piiri.

S&P Capital IQ analüütik Erin Gibbs märkis, et kui nafta hind suudab samal tasemel püsida, siis aitaks see kaasa ka aktsiate hinnataseme säilitamisele.

“Kui nafta hind jääb üle 40 dollari, siis aitab see kaasa ka kasumite kasvule,” sõnas Gibbs.

 

 

Hetkel kuum