Kadi Neemre • 19. mai 2016 kell 18:19

Goldman Sachs soovitab osta Tesla aktsiaid

Foto: EPA

Eile Goldman Sachsi poolt avaldatud raporti kohaselt on Tesla seadnud omale ebarealistlikud eesmärgid ning ei suuda 66% tõenäosusega täita 2018. aastaks seatud tootmiseemärke.

See aga ei peaks investoreid ettevõtte aksiate ostmisest heidutama, vahendab Bloomberg.

Nimelt tõstsid panga analüütikud Tesla aktsiate reitingut varasemalt “neutraalselt” kõrgemale ning soovitavad aktsiaid osta.

Muski eesmärk on toota aastaks 2020 500 000 elektriautot, kuid sisuliselt mitte keegi ei usu, et ta sellega hakkama saab ning lisaks on õhus ka liiga palju küsimusi. Kui kiiresti suudab Musk tegelikult hakata tootma uut Model 3-e? Kas nõudlus jätkub ka siis, kui seda kõige enam vaja on ning kui palju see kõik maksma läheb?

Seatud eesmärkide põhjal võib arvata, et Tesla vajab lisaks veel mõned lisamiljardid kapitaliinvesteeringuid ning kuni viis aastat autode tootmiseks.

Tesla teatas eile, et ettevõte müüb 1,4 miljardi dollari eest aktsiaid, aitamaks rahastada ettevõtte laienemist.

Seda on ligi 400 miljoni dollari võrra enam kui Goldman Sachsi analüütik Patrick Archambault prognoosis; uudis suuremast aktsiatemüügist Tesla aktsia hinda aga ei mõjutanud.

Archambault prognoosis Goldman Sachsi raportis, et Tesla müüb aastal 2018 ligi 165 000 autot; Musk prognoosib müüginumbriks aga 500 000.

Pank jättis Teslale aga natuke mänguruumi ning eriti positiivse stsenaariumi kohaselt võib ettevõte panga prognoosi kohaselt müüa 2018. aastal ka kuni 368 000 autot.

Analüütikute sõnul seab Musk meelega ebareastlikke tähtaegasid, kiirendamaks muutusi autotööstuses.

Põhjus, miks ta nihutas 2020. aasta eesmärki edasi on see, et ta hakkas eesmärgi täitmisele ohtlikult lähedale jõudma.

Wall Street eelistab üldiselt ettevõtteid, mis ületavad ootusi, kuid analüütikud on hakanud Muskile andma natuke rohem mänguruumi.

 

 

 

Hetkel kuum