Börs: aktsiad tõusid kolmandat kuud järjest

New Yorgi börs.  Foto: EPA

USA aktsiaturud hakkasid kauplemispäeva lõpus kukkuma ja sulgusid punases. Dollar tugevnes ning nafta hinnatõus jätkus, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis mais kokku 1,5 protsenti – indeks kallines juba kolmandat kuud järjest. Majandusandmetest selgus, et tarbijakulutused kasvasid seitsme aasta kiireimas tempos. See suurendas spekulatsioone, et Föderaalreserv on valmis peagi intressimäärasid tõstma. Dollar tegi mais suurima tõusu alates 2014. aastast. Kuld tõusis esimest korda kümne päeva jooksul.

Turgude hinnangul on juulikuise intressimäärade tõstmise tõenäosus üle 50 protsendi. Toorainete hinnatõus on parandanud inflatsiooni väljavaadet ning majandusandmed on olnud head.

„Turud on harjumas asjaoluga, et Föderaalreserv on valmis juunis intressimäärasid tõstma,“ ütles investeerimisfirma Bryn Mawr Trusti investeeringute juht Ernie Cecilia. „Kauplemisaktiivsus on vähenemas. Majandusandmed on head ja nafta hind on stabiliseerunud. Midagi dramaatilist pole toimunud.“

S&P 500 indeks langes 0,1 protsenti 2096 punktini. Vahepeal ületas indeks ka 2100 punkti taseme, mis on kujunenud oluliseks vastupanutasemeks.

WTI toornafta hind langes 1 protsendi ja Brent kaotas 0,1 protsenti. WTI on tõusis neljandat kuud järjest, mis on pikim jada alates 2011. aastast. Kummagi barrel maksab vastavalt 49,02 ja 49,69 dollarit.

Kulla hind tõusis 0,8 protsenti ja unts maksis päeva lõpuks 1215 dollarit. Eilse seisuga oli kollane metall langenud juba üheksa päeva järjest.

Hetkel kuum