Mait Kraun • 14 detsember 2016

Gundlach: võlakirjade hinnalangus paiskab turud segamini

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

Aktsiainvestorid on võlakirjaturgudel toimuvat suuresti ignoreerinud ja see võib järgmisel aastal karmilt kätte maksta, ütles võlakirjaguruks tituleeritud Jeffrey Gundlach.

DoubleLine Capitali tegevjuht ütles, et 10aastaste võlakirjade tootlus võib järgmisel aastal tõusta 3protsendini, sest inflatsioon kiireneb ning riigivõlg hakkab kasvama.

„Me jõuame punkti, kus USA riigivõlakirjade tootluste kasv hakkab mõjutama ettevõtete ja rämpsvõlakirjade turu likviidsust,“ ütles Gundlach. „Peale selle seab 3protsendiline võlakirjade tootlus küsimärgi alla mõned aspektid aktsiaturul, aga eriti kinnisvaraturul.“

Praegu on USA 10aastaste võlakirjade intress 2,43 protsenti. Mõni päev tagasi tõusis tootlus üle 2,5 protsendi, mis juhtus viimati 2014. aastal.

3protsendiline tootlus oleks alles algus, sest Trump ei ole eriti võlakirjaturu sõbralik president. Gundlach arvab, et 10aastaste võlakirjade tootlus võib nelja kuni viie aasta jooksul tõusta lausa 6protsendini.

Intressimäärad on juba 2016. aasta teises pooles järsult tõusnud. 10aastaste võlakirjade intress on juulist alates tõusnud 100 baaspunkti võrra. Kui võlakirjade hinnad langevad, siis tootlus tõuseb ja vastupidi.

Hetkel kuum