Mait Kraun • 14. detsember 2016 kell 12:45

Trump võib Teslale hästi mõjuda

Tesla Model X  Foto: EPA

Donald Trumpi presidendivalimiste võidule reageeris Tesla aktsia 10protsendilise langusega. Kuid kas Donald Trumpi valimisvõit võib Teslale kokkuvõttes hoopis hästi mõjuda?

Alates Trumpi valimisvõidust on Tesla aktsia tublisti tõusnud ning kõik kaotused tasa teinud, sest nafta hinnatõus mõjub elektriautode tootjale hästi.

Kui trend edasi kestab, on võimalik, et paljud tarbijad otsustavad kütust neelavad masinad elektriauto vastu vahetada. Tulevikus on rohkem ka neid, kes saavad endale Teslat lubada, sest ettevõte paiskab peagi müüki Model 3, mis maksab veidi üle 30 000 euro.

Trump pooldab fossiilkütuseid

Nafta hinnad on viimastel nädalatel tõusnud, sest OPEC jõudis tootmiskärbetes kokkuleppele. Ka Donald Trump on suuresti fossiilsete kütuste pooldaja ja see ei mõju kütusehindadele sugugi halvasti. Trump andis nädalavahetusel intervjuus vihje, et võib Keystone’i ja Dakota naftaprojektid taaskäivitada.

Lisaks nimetas Trump oma administratsiooni välisministriks naftafirma Exxon Mobil tegevjuhi Rex Tillersoni.

Nafta hinnatõus ja sellega kaasnev bensiini kallinemine on USA energiafirmadele hea uudis. See võib hästi mõjuda ka Teslale. Tõsi, Washingtonis toimuv ei ole muidugi ainuke faktor, mis elektriautode tootjat mõjutab.

Aktsia on langenud

Vaatamata hiljutisele hinnatõusule on Tesla aktsia tänavu langenud 20 protsenti. Investorid on päikeseenergia firma SolarCity ostu suhtes skeptilised ning konkurents elektriautode turul tiheneb.

Näiteks jõudis General Motors odava elektriauto Chevrolet Boltiga turule varem. Lisaks sõidab Bolt ühe laadimisega 238 miili, aga Model 3 suudab läbida vaid 215 miili.

Seega on veel põhjuseid, miks peaks investor Tesla pärast muretsema, vaatamata sellele, et kõrgemad naftahinnad võiksid elektriautode müüki parandada.

Hetkel kuum