Mait Kraun • 10. jaanuar 2017 kell 8:19

BofA: aktsiaturge ootab ees hinnasula

Bank of America.  Foto: EPA

Aktsia- ja tooraineturul võib selle poolaasta lõpus toimuda 10protsendiline langus, millele järgneb aasta lõpus äkklangus, leiavad Bank of America Merrill Lynchi strateegid.

„Seda võib kutsuda Ikarose panuseks (liigne optimism, mis lõpeb halvasti). Praegune sula, mis algas 2015. aasta veebruaris, jätkub 2017. aasta teises pooles,“ kirjutas ettevõtte peastrateeg Michael Hartnett ja teised analüütikud. Nad näevad, et jaanuaris ja veebruaris võiks toimuda esimene vappumine, aga suurt korrektsiooni enne hinnatõusu jätkumist ei prognoosita.

„See on kaheksas või üheksas tõusufaas. See võib tihtipeale kujuneda suureks ning hinnad võivad kasvama hakata kiiresti,“ ütles Hartnett intervjuus.

Strateegid ei ütle otse välja, et nad ennustavad 8aastase pullituru lõppu. „See on veninud väga pikaks. Paljud inimesed on turul, kes tahavad tõusust kasu lõigata.“

Aktsiaturgude tõus võiks lühiajaliselt jätkuda ning suurem langus algab 2017. aasta lõpus, ütles Hartnett. Ta lisas, et üks faktoritest, mis viitab „koledatele sündmustele“ on kulla ja dollari samaaegne hinnatõus.

„See on harukordne sündmus,“ nentis ta. „On näha, et ees on keerulisemad ajad. Hoiatussignaal võib olla laenude ja pangandussektori aktsiate müügilaine. Praegu on kõige turuvastasem panus kuld. See ei tähenda, et seda peaks praegu ostma. Mingil hetkel hakkab kulla hind aga tõusma. Peagi hakkab inflatsioon muret tekitama,“ ütles ta. Kui Föderaalreserv ja teised pangad hakkavad süsteemi likviidsust vähendama, siis võib oodata, et kuld tõuseb koos dollariga.

Hetkel kuum