Mait Kraun • 23. jaanuar 2017 kell 8:15

Kolm arenevate turgude valuutat, mis võiksid tõusta

Tai baht.  Foto: EPA

USA president Donald Trump ütles, et dollar on „liiga tugev“ ja see „on tappev“. Arenevate turgude valuutadele peaks sellised väljaütlemised hästi mõjuma, arvavad Goldman Sachsi analüütikud.

Goldmani analüütikud tõid välja kolm valuutat, mis võiksid Trumpi väljaütlemiste tõttu järgmise kuu jooksul kallineda. Nendeks on Tai baat, Taiwani dollar ja Filipiinide peeso, vahendab Barrons.

Tai baat on Goldmani lemmikvaluuta Aasias, sest riigi kaubandusbilanss on tugev. Investeerimispanga hinnangul võiks Tai selle aasta kaubanduse ülejääk ulatuda 8,8 protsendini SKPst.

Ka Taiwani kaubanduse prognoositav ülejääk on küllaltki suur (13 protsenti SKPst), aga Trumpi poliitika ning protektsionism võivad Taiwani dollari tõusu aeglustada.

Kolmandal kohal on Filipiinide peeso. Tegemist on Kagu-Aasia kõige kiiremini kasvava majandusega – riigi SKP tõus läheneb 7protsendile. Negatiivse poole pealt võib välja tuua selle, et riigil on järskude väljaütlemiste poolest tuntud president Rodrigo Duterte ja Filipiinide kaubanduse ülejääk on vähenenud.

Selle aasta algusest on Tai baat kallinenud 1,1 protsenti ja iShares MSCI Thailand Capped ETF on tõusnud 2,2 protsenti. Taiwani dollar on tugevnenud 2,2 protsenti ja iShares MSCI Taiwan Capped ETF on lisanud 4,3 protsenti. Filipiinide peeso on kukkunud 0,4 protsenti ja sealset aktsiaturgu kajastav iShares MSCI Phillipines ETF on tõusnud 4,8 protsenti.

Hetkel kuum