Märt Belkin • 1. detsember 2017 • 2 min
Jaga lugu:

EfTENi fond andis börsil korraliku esietenduse

Eften Capital tuli börsile.  Foto: Andres Haabu

Täna börsidebüüdi teinud EfTENi kolmas kinnisvarafond tegi esimesel päeval märkimishinnaga võrreldes korraliku 13% tõusu.

Kui hommikut alustas EfTEN Real Estate Fund III ülihoogsalt ning põrutas kohe 16,4 euroni ehk enam kui 17% jagu ülespoole, siis juba pärastlõunaks oli hoog veidi raugenud ning hind 15,9 euro juures.

Börsi sulgemise ajaks nihkus Viljar Arakase tüüritud fond veel pisut allapoole ning lõpetas päeva 15,8 euro juures. Märkimishinnaga võrreldes on tõus siiski väga kopsakas: enne IPOt sai väärtpabereid soetada 14 euroga, nii et tänane kasv oli pea 13%.

Ehkki aktsiaga kaubeldi küllaltki hoogsalt, ei sündinud Balti börside kontekstis midagi väga erilist – EfTENi fondi väärtpaberitega tehti kokku 170 tehingut väärtusega 197 000 eurot.

Suur huvi ootuspärane

Oli ette oodata, et huvi väärtpaberi vastu võib olla küllaltki kõrge – nimelt märgiti EfTENi kolmanda fondi turuletuleku eelne emissioon ülivõimsalt üle, huvi oli isegi 5,7 korda pakutud aktsiate arvust suurem.

Niisiis said soovitud mahus aktsiaid kõik investorid, kes märkisid kuni 75 aktsiat, täiendavad 10% märgitust said need, kes märkisid üle 714 väärtpaberi. Koguni 87 272 uut aktsiat määrati fondivalitsejale EfTEN Capital ASile, millel oli prospekti järgi märkimise eesõigus.

Kuni 75 aktsiat märkis 548 investorit ja kuni 714 aktsiat 1500 investorit. Ühe aktsia märkimishind oli 14 eurot.

Aktsiate märkimisperiood algas 30. oktoobril ja lõppes 10. novembril. Kokku osales 1833 märkijat, sealhulgas 155 fondi senist aktsionäri.

Eften börsil  Foto: Andras Kralla
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt