Juhan Lang • 1 detsember 2017

EfTENilt korralik avapauk Tallinna börsil

Eften Capitali juht Viljar Arakas.  Foto: Andras Kralla

Täna algas Tallinna börsil kauplemine EfTENi kolmanda kinnisvarafondi osakutega – aktsia alustas päeva tõusuga.

Esimestel kauplemisminutitel kerkis osaku väärtus 16,4 eurole. Võrreldes 14 eurose märkimishinnaga on see enam kui 17% suurune tõus. Esimese pooleteise tunniga tehti EfTEN Real Estate Fund III aktsiatega 26 tehingut, ligemale 35 000 euro suuruse käibe juures.

Pärastlõunaks optimism mõnevõrra rauges, ehkki hind jäi jätkuvalt kõrgeks. Kell 13:50 maksis üks EfTENi kolmanda fondi aktsia börsil 15,9 eurot, käivet oli väärtpaberiga tehtud 160 000 euro eest, kusjuures tehinguid oli 163.

"EfTEN Real Estate Fund III ASi noteerimine on fondivalitseja poolne investoritele antud lubaduse täitmine – kui me fondi 2015. aastal asutasime, lubasime fondi noteerida esimese kolme tegevusaasta jooksul,“ ütles EfTEN Real Estate Fund III juhatuse liige ja EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas pressiteate vahendusel. „Läbi viidud avalik emissioon oli oma rahaliselt mahult väike, mis tingis ka suure ülemärkimise. Balti ärikinnisvara järjest tõusev hinnatase teeb raskemaks uute, meie konservatiivsele investeerimispoliitikale sobivate, investeerimisobjektide leidmise. Seega kaasasime kapitali nii vähe kui vajalik, mitte nii palju kui võimalik.”

Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots ütles, et viis, kuidas EfTEN kinnisvarafondi noteerimist üles ehitas, oli suurepärane. „Oma ambitsioonist fondi aktsiad börsil noteerida hakkasid nad rääkima juba paar aastat tagasi, jäid oma sõnumitele kindlaks ja tulemus on teie ees: avalik pakkumine märgiti enam kui 5 korda üle ja selles osales üle 1800 investori,“ kiitis ta. „On rõõmustav näha, et ettevõtted nagu EfTEN sisenevad avalikule turule ja meil on hea meel tervitada neid Balti börside põhinimekirjas!“

EfTEN Real Estate Fund III ametlikult börsil

Täna hakati Nasdaq Balti börside põhinimekirjas kauplema EfTEN Real Estate Fund III ASi aktsiatega (lühinimi: EFT1T). Ametlikult noteeriti aktsiad Nasdaq Tallinna turul.

EfTEN Real Estate Fund III AS on Balti rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond, mis on suunatud eelkõige jaeinvestoritele. Fondi juhib EfTEN Capital, mis on Balti riikide suurim ärikinnisvarale keskendunud fondivalitseja.

Kokku noteeriti börsi põhinimekirjas pisut enam kui 3,2 miljonit EfTEN Real Estate Fund III aktsiat. EfTENi kolmanda kinnisvarafondi viimatine emissioon sai läbi novembris ning see märgiti võimsalt üle. Nii said soovitud mahus aktsiaid kõik investorid, kes märkisid kuni 75 aktsiat, täiendavad 10% märgitust said need, kes märkisid üle 714 väärtpaberi

Kõigepealt jaotati 87 272 uut aktsiat fondivalitsejale EfTEN Capital ASile, millel oli prospekti järgi märkimise eesõigus. Ülejäänud 250 000 aktsia osas otsustas fond jaotada igale investorile kuni 75 aktsiat või aktsiate arvu vastavalt märkimiskorraldustele, kui märgitud aktsiate arv oli alla 75 väärtpaberi.

Investoritele, kes märkisid rohkem kui 714 aktsiat, jaotati täiendavalt 10% märgitud aktsiatest. Kuni 75 aktsiat märkis 548 investorit ja kuni 714 aktsiat 1500 investorit. Ühe aktsia märkimishind oli 14 eurot.

Kaasatud raha on EfTEN Real Estate Fund III lubanud kasutada peamiselt Hortese aianduskeskuse arendamiseks ja ehitamiseks Tallinnas ning DSV logistikakeskuse ehitamise lõpetamiseks Riias.

Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum