Äripäev • 24 juuni 2018

Bitcoin kukkus käesoleva aasta põhja

Bitcoin  Foto: PantherMedia/Scanpix

Populaarseima krüptoraha Bitcoini hind langes täna regulatsioonide hirmu tõttu käesoleva aasta põhja, vahendas Bloomberg.

Bitcoini hind kukkus täna Bitstampi vahetusplatvormil enam kui 5% võrra, 5832,68 USA dollarile. Sellega langes krüptoraha hind läbi eelmisest madalpunktist, mis saavutati 6. veebruaril, mil ühe krüpotomündi eest tuli välja käia 5920,72 dollarit.

Viimase kuuga on Bitcoini hind odavnenud enam kui 20% võrra ja käesoleval aastal ligi 60% võrra. Detsembri tipust, mil Bitcoini hind lähenes 20 000 dollari piirile, on selle hind langenud ligi 70%.

Reedel andis Jaapani finantsteenuste agentuur riigi kuuele suurimale krüptoraha vahetusplatvormile käsu tõhustada rahapesuvastaseid meetmeid ning seadis tähtajaks 23. juuli.

Lisaks regulatiivsetele hirmudele on krüptorahad viimastel nädalatel kannatanud häkkerite rünnakute tõttu. Niigi langustrendis hinnad sattusid suurema surve alla pärast seda kui mitu Lõuna-Koreas tegutsevat kauplemiskeskkonda teatasid häkkerite rünnakute ohvriks langemisest.

Veel käesoleva kolmapäeva hommikul teatas bitcoini vahetusbörs Bithumb, et häkkerid on sealt varastanud 30 miljoni dollari eest krüptoraha.

Need uudised on omakorda tõstnud investorite ja kauplejate hirme krüptovarade turvalisuse osas.

Foto: Thomson Reuters Datastream
Hetkel kuum