Mure Itaalia pärast tõstis kulla hinda järsult

Foto: Reuters
Mait Kraun • 2. oktoober 2018
Jaga lugu:

Kulla hind tõusis täna järsult, sest investorite mure Itaalia pärast levis ka teistele turgudele, vahendab MarketWatch.

„Väärismetallide hinnalangusele panustajad on järsku kõrvetada saanud, sest Itaalia suur riigivõlg on jälle uudistesse jõudnud,“ ütles BullionVaulti uuringute direktor Adrian Ash.

Euroopa Komisjon teatas, et Itaalia eelarveplaan tekitab neile muret. Eelmisel nädalal tegi Itaalia valitsus ettepaneku suurendada defitsiiti 2,4 protsendini SKP-st. Võrreldes eelmiste valitsustega on seda kolm korda rohkem. Eelarveplaan on vastuolus Euroopa Liidu fiskaalpoliitika reeglitega.

„Kulla hinnatõusu kiirus näitab, et riskifondid loobuvad tõusule panustavatest positsioonidest. Ka teised spekulandid teevad sama,“ ütles Ash.

Detsembrikuu kullafutuuride hind on täna tõusnud 1,6 protsenti, 1211 dollarini untsist. Kui kollane metall seda taset hoida suudab, saab see olema kõrgeim sulgumishind alates 29. augustist, selgub FactSeti andmetest.

Kolmandas kvartalis odavnesid kullafutuurid 4,6 protsenti. Põhjuseks võib pidada dollari tugevnemist, mis ei ole tänaseni lõppenud. „Muljetavaldav on see, et kuld on vaatamata dollari kallinemisele täna tõusnud,“ ütles GoldCore’i uuringute direktor Mark O’Bryne. „Kuld on väga ülemüüdud ning hind peaks taastuma.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum