Äripäev • 30. oktoober 2018 kell 14:55
Apranga jaoks on aasta olnud raske.  Foto: Reuters/Scanpix

Apranga kasum kukkus suurelt

Leedu rõivahiid Apranga teatas täna, et ettevõte teenis tänavu esimese üheksa kuuga 5,3 miljonit eurot maksueelset kasumit, eelmisel aastal oli tulemus enam kui kaks korda parem.

Eelmisel aastal jaanuarist septembrini teenis Apranga 12,6 miljonit eurot kasumit. Valus kukkumine juhtus ka tänavu kolmandas kvartalis, mil kasum kukkus aastases võrdluses 64%, 2,7 miljoni euroni.

Kuigi Apranga teatab börsiteates, et tulemuste kesisuses on suures plaanis süüdi eelmisel aastal hoonete müügist saadud ühekordne tulu, on ettevõtte resultaat kesine ka siis, kui ühekordne tulu maha arvestada. Sel juhul oleks aasta esimese üheksa kuuga teenitud kasum kukkunud enam kui 41% ning kolmanda kvartali tulemus oleks vajunud 32% võrra.

Apranga EBITDA oli tänavu esimese üheksa kuuga kokku 10,2 miljonit eurot, samas kui eelmisel aastal jäi see 17,5 miljoni manu. Kui taas arvestada maha erakorralised tulud, jääks tulemuseks siiski enam kui 27% vähenemine aasta üheksa esimese kuuga.

Kuigi Apranga jaoks pole viimane aasta kulgenud just soodsas rütmis, andis ettevõtte juht Rimantas Perveneckas Äripäevale mõni aeg tagasi julge intervjuu, kus kõneles ettevõtte väljakutsetest ja takistustest, aga ka sellest, kuidas ta näeb vaid mõnel Tallinna kaubanduskeskusel potentsiaali. Perveneckas ütles, et ei usu mitmesse Eesti kaubanduskeskusesse ning küsimusele „Miks?“ vastas ta lakooniliselt: „Lihtsalt ei usu.“.

Lisaks laitis Perveneckas maha terve Valgevene ning konkurentidest rõivakauplejad Marks & Spenceri ja Nexti. „Meie kauplused on nende omadest paremad. Me pidasime Nextiga läbirääkimisi, kuid oleksime nad ostnud vaid juhul, kui nad oleksid pakkunud head hinda.“

Juhi särtsakusest ja julgest sõnakasutusest hoolimata on Apranga aktsia vajunud alates aasta algusest 24,7% ning sulgus täna Vilniuse börsil 1,92 eurol.

Hetkel kuum