Ken Rohelaan • 23. detsember 2018 kell 9:56

USA rahandusminister: keskpanga juhti ei vallandata

Ameerika Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin üritas rahustada finantsturge sõnumiga, et Föderaalreservi juhti Jerome Powellit ei vallandata.

Ameerika Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin (pildil) ütles pärast arutelu president Donald Trumpiga, et riigipea ei ole soovitanud Föderaalreservi juhti Jerome Powellit vallandada.  Foto: EPA

Mnuchini teade tuli pärast uudiseid, et Ühendriikide president Donald Trump on väidetavalt viimastel päevadel arutanud keskpanga juhi vallandamist, vahendas Bloomberg.

USA rahandusminister säutsus Twitteris laupäeval, et oli sel teemal presidendiga vestelnud ja edastas Trumpi ütluse, mille järgi president "ei nõustu üldse Föderaalreservi poliitikaga". Mnuchini sõnul peab Trump "intressimäärade tõstmist ja Föderaalreservi portfelli vähendamist täiesti kohutavaks asjaks, mida praegu teha". Eriti olukorras, kus Trump peab kaubanduskõnelusi.

"Aga ma ei ole kunagi soovitanud Jerome Powellit vallandada. Samuti ei usu ma, et mul oleks õigus seda teha," vahendas Mnuchin Trumpi öeldut.

Kolm tundi enne Mnuchini säutse teatas Valge Maja kõneisik Sarah Sanders, et tema ei ole teadlik plaanidest Jerome Powelli ametist eemaldamiseks.

Trump ei ole Powelli teemal pärast seniseid uudiseid avalikult sõna võtnud, kuid on Twitteris säutsunud sellegipoolest teistel teemadel.

Seni on suurem osa Ühendriikide seadusloome võtmeisikutest ja turustrateegidest ärgitanud Trumpi, et ta ei tegutseks Powelli vastu.

Bloomberg kirjutas nädalavahetuse alguses neljale allikale tuginedes, et Trump on arutanud Föderaalreservi juhi Jerome Powelli vallandamist, kuna riigipea on pettunud keskpanga juhi töös.

Hetkel kuum