Lauri Teder • 14 jaanuar 2019

Detsembrikuine torm börsidel kahjustas Citi käivet

Citi kontor New Yorgis  Foto: EPA

Uue nädala hakul üllatas USA panganduskontsern Citigroup Wall Streeti kvartalikäibe langusega, kuid esitles oodatust etemaid kasuminumbreid, vahendab Reuters.

Citi neljanda kvartali tulemused näitasid, et kuigi volatiilsus börsidel on tehingute vahendajatele üldiselt kasulik, avaldasid neljandas kvartalis aset leidnud äkilised hinnakõikumised pankadele pigem negatiivset mõju. Enim oli negatiivne mõju näha Citigroupi püsituluväärtpaberitega kauplemise haru puhul, mille tulu kahanes varasema kvartaliga võrreldes 21%.

USA suuruselt kolmanda panga kogukäive langes 2%, 17,1 miljardile, jäädes alla analüütikute 17,6 miljardi dollarisele koondprognoosile. Samas suutis Citi parandada aga oma tulusust, viies aktsiakasumi möödunud aasta sama perioodi 1,28 dollarilt 1,61 dollarile. Wall Streeti prognoos piirdus 1,55 dollariga aktsia kohta. Aktsiakasumi tõus oli tingitud kulude 4% langusest, ent ka panga jõulisest tagasiostuprogrammist, mis vähendas Citi väärtpaberite arvu 8% võrra. Kulukärbete peamine allikas on äriüksus, mis vabaneb ikka veel 2007.-2009. aastast pärit probleemsetest varadest.

Panganduskontserni Oppenheimeri analüütik Chris Kotowski märkis esmaspäeval klientidele saadetud ülevaates, et kuigi Citi maksis kogu eelmise aasta puhaskasumi investoritele dividendide ja tagasiostudega välja, on firma börsihind jätkuvalt madalam kui selle raamatupidamislik väärtus.

Citigroupi aktsia võttis eelturul toimunud langusest hoolimata esmaspäeval suuna ülespoole ja on nüüdseks kallinenud enam kui 3%.

Hetkel kuum