Eelmise aasta oktoobris börsile tulnud taastuvenergia tootja Enefit Green teatas oma 2021. aasta majandustulemused, mille järgi suurenesid ettevõtte äritulud 13 protsenti ning puhaskasum 17 protsenti. Enefit Green on teinud ka ettepaneku maksta välja pool kasumist dividendideks.

- Enefit Green juht Aavo Kärmas võib tunda rõõmu eduka aasta üle ning jagab seda dividendide näol ka aktsionäridega.
- Foto: Andras Kralla
2021. aasta kokkuvõttes kasvasid Enefit Greeni konsolideeritud äritulud 13 protsenti, 183,7 miljoni euroni, EBITDA 10 protsenti, 121,5 miljoni euroni ning puhaskasum 17 protsenti, 79,7 miljoni euroni. Kasum aktsia kohta IPO-järgse aktsiate arvu järgi oli 0,30 eurot. 2020. aastal oli see 0,26 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Enefit Greeni kasvatas elektrienergia tootmist jaanuaris ligi 60 protsenti, mida mõjutas enim tuuleenergia suur tõus, selgub börsiteatest.
Riigi- ja börsifirma Enefit Green tegi kaks investeerimisotsust ning alustab tuulepargi rajamist Ida-Virumaal Purtses ja päikesepargi ehitust Poolas Debnikus.
Veel kuni 20. juuni pärastlõunani on jaeinvestoritel võimalik osa saada Summus Capitali avalikust võlakirjaemissioonist. Summus Capital on üks Baltikumi ja Poola kiirelt arenev kinnisvarainvesteeringute ettevõtte. Tegemist on suuruselt ühega viimaste aastate olulisematest võlakirjapakkumistest Baltikumis ning ühtlasi esimese korraga, kui Summuse võlakirju saavad märkida ka jaeinvestorid Eestis, Lätis ja Leedus.