Investor Toomas: Rootsi arendajatel pill pika ilu peale?

2004. aastal asutatud Oscar Properties on keskendunud moodsate kodude loomisele.  Foto: Oscar Properties
investor Toomas • 25 oktoober 2017
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Nädalapäevad tagasi kirjutas mulle Peeter ja küsis, mida ma arvan Rootsi kinnisvaraarendajast Oscar Properties Holding AB, millele Swedbank suve alguses tugeva ostusoovituse andis.

Peeter meenutas, et toona oli hind 77,5 Rootsi krooni ja ettevaatav aastane hinnasiht 120 krooni, P/E suhe 5,1. Kui Peeter mulle kirjutas, oli aktsia hind alanenud juba 52 kroonile ja selleks ajaks, kui ta jõudis vastata minu küsimusele, kas ta ka ise sinna investeerinud on, oli hind veelgi alla tulnud.

Peeter imestas, miks aktsia nii tugevas langustrendis on. Seda enam, et olulisemate aktsia suhtelist kallidust näitavate suhtarvude järgi paistab tegemist olevat tõelise soodukaga.

Vaatasin, et sel nädalal on Oscar Properties Holding AB juba ka Rootsi investorite ja ärimeedia fookuses. Esmaspäeva õhtul hilja andis firma kasumihoiatuse, põhjendades seda kehvema olukorraga kinnisvaraturul ja kasvanud kuludega. Samal päeval oli firma aktsia odavnenud ligi 7%. Selle aasta kasumiootust kärbiti pea veerandi võrra ja teatati, ot osa kinnisvaararendusplaane jääb praegu ootele – ei hakata ehitama.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt