Äripäev • 10 veebruar 2019

Leedo firmas liikusid juhid

Vjatšeslav Leedo.  Foto: Raul Mee

Vjatšeslav Leedo suuromanduses veofirma Sarbuss AS sai uue juhatuse liikme.

Äripäeva Infopanka laekunud teate järgi toimus muutus Sarbuss ASi juhatuses 7. veebruaril.

Juhatusest lahkus Aivar Aru ning ettevõtte juhatusse nimetati Tõnis Rihvk, kes enne oli ettevõtte nõukogus.

Rihvk on lisaks Tuule Liinid OÜ ja Väinamere Liinid OÜ juht, mis on samuti Leedo ärid. Varem on Rihvk olnud nüüdseks pankrotistunud ja samuti Vjatšeslav Leedole kuulunud Saaremaa Laevakompanii juht.

Aru fookus ehitusfirmas

Aivar Aru aga asus eelmise aasta suvel samuti Leedole kuuluva ehitus- ja tootmisfirma Saare Ereki juhatusse. Ettevõtte nõukogu liige Kristjan Leedo ütles siis, et Aru tööülesandeks on kõik firma tootmispoolega seonduv.

Saare Erek avas septembris Hiinas puitdetailide ja puitmaja tehase. „Meil on tulnud tellimusi paari-kolme päevaga juba aasta jagu ette. Ja 200 000 ruutmeetrit võimsust aastas tähendab kuskil 100 miljonit käivet," rääkis Leedo sügisel intervjuus Äripäevale.

Vjatšeslav Leedo oli eelmise aasta rikaste TOPis 61,6 miljoni euroga 46. kohal.

Sarbuss AS

Ettevõte kuulub 51,19% ulatuses Vjatšeslav Leedo firmale Holostovi Kinnisvarahaldus AS, 31,75% kuulub Taavi Tuisule ja 16,25% kuulub osaühingule Cortina Financing.

Sarbuss ASi värskeim esitatud majandusaasta aruanne käib 2016. aasta kohta, mil ettevõtte käive oli 6,06 miljonit eurot ja kasum pisut üle 61 000 euro. Varasemad jaotamata kasumid olid aga kasvanud suureks ja kokku otsustas ettevõte omanikutulu välja maksta 567 691 eurot.

Sarbussi põhitegevusalaks on riigisisese ja rahvusvahelise autotranspordi korraldamine, samuti autode rent. Reisijate vedu on suunatud siseriikliku väikebussiliinide teenindamisele Kuressaare-Tallinn, Kuressaare-Tartu ja Kuressaare-Paide liinil.

Hetkel kuum