Midagi podiseb majanduskatlas

Raadiosaates tõdetakse, et eestlastel paistab olevat palju raha. Üks tõestus on see, et joogitootja Nudist kontole laekus investoritelt pool miljonit eurot veel enne, kui ettevõtjad olid rahakaasamise kampaaniaga alustanud. Sealjuures on paljude investorite jaoks võimalikust tootlusest olulisem hoopis tunne, et saab anda hoogu ägedale ärile. Seesuguse rahakülluse tõttu võib arvata, et ka sügisest aktsiaemissiooni plaaniv Coop Pank leiab investorid kerge vaevaga üles.  Foto: Andras Kralla

Ajakirjanikud valisid saates „Äripäev eetris“ nädala kaotajateks ettevõtjad, kes kaotavad pea olukorras, kus käive väheneb või töötajatel tuleb jälle palka tõsta, kuid head ideed, kust lisaraha leida, lihtsalt ei tule.

Saates tuuakse näited viimase aja artiklitest, mis näitavad, kuidas siiski nina vee peal hoida, isegi siis, kui ees on kümnendi kiireim palgaralli, nagu hoiatas Eesti Pank. Eriti oluline on oma ärimudeli peale mõtlemine seetõttu, et keskpangad Eestis ja ümbritsevates riikides on majanduskasvu tempo prognoose allapoole tõmmanud.

Nädala võitjad on aga üks praegune ja teine tulevane börsifirma. Tallinkisse liigub tööle järgmine tugev juht, seekord Katre Kõvask. Saates arutatakse, mida on Tallinkil vaja ja mida on Katre Kõvaskil pakkuda.

Teine nädala võitja on Coop Eesti ja selle juht Jaanus Vihand, kes sai teatada Coop Panga plaanist börsile tulla. Saatejuhid arutavad, millised on Coop Panga võimalused läbi lüüa ja mida üldse oodata panganduse tulevikust.

Samuti räägitakse, miks saatis Mart Helme laiali võõrtööjõuga tegelenud töörühma. Helme soovitas ettevõtjatel tööjõuprobleemidega võitlemiseks häid lahendusi välja mõelda, kuid üks võimalikest lahendustest, tuleb välja, mängib hoopis riigi kahjuks.

Stuudios on Liina Laks, Rivo Sarapik ja Viivika Rõuk.

Hetkel kuum