Äripäev • 14 detsember 2019

Coop Panga ahnus, investorite hullutamine ja kõik müügiks kinnisvaras

Coop Panga juht Margus Rink. Ettevõtte aktsiatega kauplemine algas 10. detsembril.  Foto: Liis Treimann

Just nende märksõnadega saab kokku võtta viimase nädala Äripäeva raadio hittsaated. Aga mitte ainult – siin on viis enim kuulatud saadet.

1. "Investor Toomase tund": Coop Pank läks ahneks

Sel nädalal algas kauplemine Coop Panga aktsiatega. Investor Toomase saade võttis kokku esmamäkimise tulemused ja ennustas, mida need näitasid ning milline tulevik aktsiale terendab. Juttu tuli ka teiste pankade, Inbanki ja Swedbanki uudistest ning viimasest kuust börsidel ja investor Toomase portfellis.

Saates osalesid Juhan Lang, Liina Laks, Anu Lill, Indrek Mäe ja Kaspar Allik.

Kuula saadet siit:

2. "Kuum tool": "Mulle pole seda artiklit vaja"

Sel nädalal kirjutas Äripäev, et Investoriteliidu kaudu toidulisandite müüja Meravita väikeomanikuks tulnud investoritelt koorib kaks nahka firma suuromaniku Swen Uusjärve ettevõte Worldlife Estonia OÜ.

Saates "Kuum tool" mängisime ette eelmisel nädalal salvestatud telefoniintervjuu Swen Uusjärvega ja teise Investoriteliidu ning Meravita juhi Heikki Moikiga.

Kuula saadet siit:

3. "Kinnisvaratund": Tallinna müüakse kvartalite kaupa

Saade kandis sel korral alapealkirja "Kõik müügiks!". Provokatiivse lause taga oli asjaolu, et tegelikult on praegu palju põnevat kinnisvara kas avalikus või siis nn vaikses müügis. Uurisime, kes müüvad ja miks. Küsimustele vastasid Uus Maa ärikinnisvara tegevjuht Kristjan Ploompuu ja kutseline maakler Danel Talpsepp. Saadet vedas Kristi Kool.

Kuula saadet siit:

4. "Lavajutud": parim indikaator majanduse seisule on ostujuhtide kindlustunne

Saates kõlas konverentsil "Puidutööstuse äriplaan" salvestatud ettekanded. Esimesena kõneles SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor teemal "Sünged pilved maailmamajanduse kohal: kuhu seilab Eesti?". Teises saatepooles sai sõna Metsä Wood ASi juhatuse liige Kaarel Tali, kes jagas kogemust ja vaadet järmiseks aastaks.

Kuula saadet siit:

5. "Äripäeva fookuses": Jüri Käo rahapesust, Tallinna Kaubamaja müügist, Coop Pangast ja paljust muust

Saates on seekord NG Investeeringute üks omanik Jüri Käo. Ettevõtja, kes intervjuusid tihti ei anna, kuid kellel on alati oma arvamus. Räägime sellest, kas ja mis tingimustel oleks Jüri Käo nõus Tallinna Kaubamaja maha müüma ning miks ta Coop Panga aktsiat ei märkinud.

Temaga vestles Kaisa Gabral.

Kuula saadet siit:

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Rohkem infot saatekava kohta ja kuulamislingi leiate siit.

Hetkel kuum