Obskuurne majandus: Hiina suunamudijate vabrikud on düstoopiline miljardiäri
Hiinas toimub palju lääne inimesele düstoopiana mõjuvat. Isegi suunamudijate majandamine. Nimelt on Hiinas suunamudimine praegu noorte number üks unistuste töö.
Aga ta on ikkagi seejuures hiinalikult nii-öelda vabrikutöö. Just nii, Hiinas on suunamudimisvabrikud, kus sajad noored inimesed panevad suurtes lao- või laudalaadsetes hoonetes tundide viisi peale erinevaid huulepulki ja lauvärve, et neid videote vaatajatele pähe määrida.
On levinud ja ennast tõestanud võte hinnastada tooteid ja teenuseid napilt alla ümmarguse numbri: 10 euro asemel pannakse hinnaks 9.99. See tõesti toimib.
Selle aasta alguses müüdi ühel erilisel veebioksjonil 44 000 dollari eest maha roostetanud koerakuut, mille katusel oli tagatipuks mitte just eriti funktsionaalne auk.
Justnimelt tähega X. SpaceX, Tesla model X, x.com, isegi ta lapse nimi on ju kuuldavasti XÆA-XII (see peaks häälduse järgi olema kui “X-Ash-A-Twelve”).
Eestis visatakse ära 51% katkistest töörõivastest, millest 30% jõuab prügilatesse, paljastab Norstati uuring. Lindström aga parandab ja digitaliseerib töörõivaid, vähendades jäätmete hulka ja suurendades tööstuste efektiivsust.